تبلیغات
هستی نیوز - مطالب آذر 1390

هستی نیوز

هستی نیوز

دوشنبه 21 آذر 1390

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تایید کرد
اقدام به خودکشی در متروی تهران

خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: اقدام به خودکشی یک زن در ایستگاه متروی تهران باعث معطلی قطارهای مترو شد.

خبرگزاری فارس: اقدام به خودکشی در متروی تهران

مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در پاسخ  افزود: این اتفاق در ایستگاه متروی ملت رخ داد.

وی ادامه داد: این خانم خود را روی ریل انداخت و فقط صدمه جسمی دیده است.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران  گفت: وی که بعد از اقدام به خودکشی قصد خروج از مترو را داشت که تحویل عوامل نیروی انتظامی در ایستگاه شد.
انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  در ادامه روند تکمیل سیستم یکپارچه شهرسازی؛
  استعلامات حوزه شهرسازی شهرداری مشهد الکترونیکی شد

  خبرگزاری فارس: معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد گفت: دسترسی سریع، آسان و مطمئن شهروندان به سیستم‌های خدماتی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه امروز محسوب می‌شود به همین منظور شهرداری مشهد کوشیده با استفاده از فناوری‌های نوین به خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان بپردازد.

  خبرگزاری فارس: استعلامات حوزه شهرسازی شهرداری مشهد الکترونیکی شد

  به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد هادی جاوید با اشاره به اینکه بیشترین میزان مراجعات مردم به شهرداری مربوط به حوزه شهرسازی است؛ اظهار داشت: این در حالی است که 60 درصد مراجعات مردم به حوزه شهرسازی نیز در زمینه مقوله دریافت استعلام است.
  جاوید بیان داشت: به دلیل حجم بالای مراجعات مردم و در راستای تحقق اهداف چشم انداز، شهرداری مشهد از سال گذشته اقدام به راه‌اندازی سیستم یکپارچه شهرسازی نموده است که هم اکنون این سیستم در تمام مناطق شهرداری نصب و راه اندازی شده است.

  کاهش 60 درصدی مراجعات مردم به شهرداری با الکترونیکی شدن استعلامات
  وی با اشاره به برون سپاری فعالیت‌های این حوزه به دفاتر مهندسی به منظور تسهیل در مراجعات و پاسخگویی به شهروندان خاطر نشان کرد: با فعال‌سازی استعلام الکترونیکی توانسته ایم 60 درصد از کل درخواست‌ها و مراجعات شهروندان را به شهرداری کاهش دهیم و از هفته آینده شهروندان می‌توانند علاوه بر پیگیری مراحل پروانه و پایان کار به صورت الکترونیک، استعلامات را نیز الکترونیکی دریافت کنند.
  معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد اظهار داشت: با به کارگیری فن‌آوری پاسخگویی آنلاین، شهروندان بدون مراجعه حضوری به شهرداری می‌توانند پرونده‌های کاری خود را دنبال کرده و به سرعت آنها انجام دهند. 

   100دفتر مهندسی در مشهد؛ آماده ارائه خدمات شهرسازی به شهروندان
  جاوید با بیان اینکه ارائه این خدمت در دفاتر مهندسی و دفاتر پیشخوان دولت قابل دسترسی است، افزود:‌ تا کنون تعداد 100 دفتر مهندسی برای ارائه خدمات شهرسازی اعلام امادگی کرده اند.
  وی در ادامه اظهار داشت: امکان مشاوره شهرسازی و ... به صورت الکترونیکی محقق می‌شود.
  معاون شهرسازی و معماری شهردار ادامه داد: با پیگیری‌های مستمری که پس از استقرار سیستم یکپارچه شهرسازی در مناطق مختلف شهرداری صورت گرفت، هم اکنون از 70 درصد پایداری و کیفیت اطلاعات به بیش از 85 درصد در کیفی سازی و خودکار سازی اطلاعات دست یافته ایم.
  انتهای پیام/ش30

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  احدی:
  دانشگاه آزاد درصدد تأسیس یک واحد دانشگاهی مستقل در مالزی است

  خبرگزاری فارس: معاون آموزشی دانشگاه آزاد با تأکید بر توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی میان دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های کشور مالزی گفت: دانشگاه آزاد درصدد تأسیس یک واحد دانشگاهی مستقل در مالزی است.

  خبرگزاری فارس: دانشگاه آزاد درصدد تأسیس یک واحد دانشگاهی مستقل در مالزی است

  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن احدی معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به سفر پنج روزه خود به مالزی با هدف ایجاد همکاری‌های آموزشی بین دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های این کشور، گفت: در این سفر از 125 دانشجوی دوره دکتری که تقاضای بورس داشتند، مصاحبه گرفتیم و به بخشی از مشکلات و مسائل دانشجویانی که قبلاً در مصاحبه قبول شده بودند، رسیدگی کردیم.

  احدی با اشاره به دستاوردهای خوب سفر خود به مالزی، افزود: توافق نامه‌ای با دانشگاه نیلای مالزی به امضا رساندیم که طی آن خانواده های ایرانی ساکن در مالزی می‌توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه ثبت‌نام کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

  وی افزود: مقرر شد 50 درصد اساتید از کشور ایران انتخاب شوند.

  احدی به جلسه‌ای که با یکی از مسئولان امور فرهنگی و دانشگاهی مالزی داشت، اشاره کرد و گفت: در این جلسه قرار شد شرایط ایجاد دانشگاه آزاد در مالزی را مورد بررسی قرار دهیم.

  معاون آموزشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: اکثر کشورها نظیر کانادا و استرالیا در شهر دانشگاهی مالزی که محلی بین این کشور و سنگاپور است، دانشگاه تأسیس کرده‌اند و دانشگاه آزاد نیز مترصد موقعیتی برای ایجاد یک واحد دانشگاهی مستقل است.

  احدی افزود: هدف ما تأسیس یک دانشگاه ایرانی با دانشجویان ایرانی و خارجی است.

  وی به دیداری که با زاهدی سفیر ایران در مالزی داشت اشاره کرد و گفت: در این ملاقات به بررسی تعاملات فرهنگی و آموزشی دو کشور پرداخته شد.
  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  جک کین و مارک گرشت سردار سلیمانی را تهدید به ترور کرده اند
  تعقیب دو مقام آمریکایی حامی تروریسم از سوی اینترپل با درخواست ایران

  خبرگزاری فارس: پلیس اینترپل ایران با صدور اعلان رسمی علیه دو تن از مقامات سابق آمریکا که در جلسه رسمی کنگره آمریکا با تحریک نمایندگان کنگره، ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را توصیه کرده بودند، خواستار پیگیری این دو تن توسط پلیس بین­الملل شده است.

  خبرگزاری فارس: تعقیب دو مقام آمریکایی حامی تروریسم از سوی اینترپل با درخواست ایران

  به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ در پی تشدید اظهارات خصمانه مقام های رسمی آمریکایی در توسل به اقدامات تروریستی و تشویق به حذف فیزیکی مردم و مقامات جمهوری اسلامی، ایران مقابله حقوقی با این سیاست را در دستور کار قرار داده است.

  در همین راستا، پلیس اینترپل ایران با صدور اعلان رسمی علیه دو تن از مقامات سابق آمریکا که در جلسه رسمی کنگره آمریکا با تحریک نمایندگان کنگره، ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را توصیه کرده بودند، خواستار پیگیری این دو تن توسط پلیس بین­الملل شده است.

  این دو نفر با نام‌های جک کین ژنرال بازنشسته و از فرماندهان سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا و رائول مارک گرشت از مشاوران ارشد کنگره و دولت آمریکا، از جمله افراد تندروی آمریکا محسوب می‌شوند که در جلسه رسمی کمیته امنیت سرزمینی مجلس نمایندگان آمریکا مورخ 26 اکتبر 2011 به صراحت نمایندگان کنگره آمریکا را تحریک به ترور مردم و مقامات ایرانی و همچنین تصویب قوانینی شدند که اینگونه اقدامات را توجیه کند.

  دفتر مرکزی اینترپل بین الملل مستقر در فرانسه با انتشار عمومی این اعلان، و نقل قول جملات این دو مقام سابق آمریکایی خواستار دریافت اطلاعات بیشتر از این افراد، بررسی سوابق کیفری، نظارت بر رفت و آمدهای آنها و همچنین اهداف کنگره آمریکا از دعوت از این افراد خطرناک برای سخنرانی رسمی و ارائه پیشنهاد برای قانونگذاری شده است.

  در پی توصیه و تحریک مارک گرشت و جک کین در کمیته امنیت سرزمینی به ترور مسئولین جمهوری اسلامی ایران، روسای همین کمیته در نامه‌ای به رئیس جمهور آمریکا خواستار تشدید فعالیت های تروریستی علیه ایران شدند.

  در این نامه مورخ 22 نوامبر 2011 (اول آذر 1390) که توسط پیتر کینگ رئیس کمیته امنیت سرزمینی، مایکل مک کال رئیس کمیته فرعی نظارت و بازرسی، و پاتریک میهان رئیس کمیته فرعی اطلاعات و تروریسم امضا شده است به صراحت تاکید شده است که دولت آمریکا باید با تشدید عملیات های مخفی، تاسیسات زیربنایی و نیروهای ارشد جمهوری اسلامی ایران را ترور کند.

  پیش‌تر نیز همین رویکرد مبتنی بر توسل به اقدامات تروریستی علیه ایران توسط جان ساورز رئیس سرویس اطلاعاتی انگلیس مطرح شده بود. جان ساورز در سال 2010 در جمع مسئولان ارشد امنیتی انگلیس خواستار انجام عملیات‌های مبتنی بر اطلاعات جاسوسی شد.

  این در حالی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اخیراً در یک نبرد نامتقارن در حوزه سایبری توانستند با غلبه بر سیستم هدایت و کنترل یک فروند هواپیمای فوق مدرن جاسوسی آمریکا با مدل RQ-170آن را از کنترل نیروهای آمریکایی خارج کنند.

  اگرچه اعلان رسمی پلیس بین الملل ایران توسط دفتر مرکزی اینترپل مستقر در فرانسه به مقامات مسئول در آمریکا ارسال شده است اما تاکنون آمریکا هیچ خبر یا اطلاعاتی درباره این افراد نداده است.
  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  با حضور ویژه ایران؛
  بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه آغاز به کار کرد

  خبرگزاری فارس: بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه امروز در حالی آغاز به کار کرد که ایران و وزیر فرهنگ و ارشاد به عنوان میهمان ویژه در آن حضور یافتند.

  خبرگزاری فارس: بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه آغاز به کار کرد

  به گزارش خبرگزاری فارس بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه، امروز(دوشنبه) با حضور ایران به عنوان میهمان ویژه آغاز به کار کرد.
  بنابر این گزارش این نمایشگاه که در مرکز نمایشگاه‌های دوحه برگزار می‌شود شاهد حضور ده‌ها هزار عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف خواهد بود.
  بر اساس اعلام مسئولان برگزاری این نمایشگاه، 456 ناشر از 24 کشور جهان در این نمایشگاه حضور یافته‌اند و به همراه ناشران داخلی قطر 747 غرفه آن را پر کرده‌اند.

  بنابر این گزارش بر اساس سنت این نمایشگاه در انتخاب یک کشور به عنوان میهمان ویژه که پیش از این، ترکیه، فرانسه و آمریکا بوده‌اند، امسال ایران به عنوان میهمان ویژه انتخاب شده است.
  عبدالله سهرابی سفیر ایران در قطر نیز در این مراسم گفت: ایران با آمادگی کامل در این نمایشگاه حاضر می‌شود و مجموعه بزرگی از کتاب‌های ایرانی شامل کتاب‌های تاریخی، علمی، دینی و همچنین فرهنگی، هنری را عرضه خواهد کرد.
  وی با اشاره به حضور 19 ناشر ایرانی در این نمایشگاه افزود: علاوه بر همایش‌های جانبی ایران در این نمایشگاه، بخش‌هایی برای کودکان، راویان داستان و نمایشگاه آثار خطاطی ایرانی حضور خواهند داشت.
  بنا بر اعلام مسئولان برگزاری این جشنواره، ایران در این جشنواره دارای چندین همایش حاشیه‌ای است که در یکی از آنان که فردا برگزار می‌شود با عنوان « نقش فرهنگ در بیداری اسلامی» سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد ایران سخنرانی خواهد کرد.
  همچنین موسی بیدج، حمید عبدالمجید دهدشتی و پریا بختیار الیاسی روز 15 دسامبر(24 آذر) درباره «قرآن و پیامبر در شعر عربی و فارسی» سخنرانی خواهند کرد.

  بنابر این گزارش گفته شده در پی حضور وزیر فرهنگ ایران در قطر از چند کتاب ایرانی در حوزه فرهنگ و تمدن اسلامی و ایران رونمایی می‌شود و علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز در ین نمایشگاه حاضر خواهد شد.
  در همین حال عبدالله ناصر الانصاری مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی قطر تاکید کرد: هیچ گونه نظارتی بر کتاب‌های حاضر در جشنواره دوحه نشده است که البته این به معنی عدم توهین یه مبادی اسلامی و سنت‌ها و آداب نیست.
  وی افزود: تمام کتاب‌های حاضر در بیست‌ودومین نمایشگاه قطر از 25 درصد تخفیف برخوردار است.
  انتهای پیام/و

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  تام ایران خودرو در جمع 5 شرکت دانشی برتر کشور

  خبرگزاری فارس: شرکت تام ایران خودرو در فرایند نخستین دوره جایزه سازمان دانشی برتر ایران در جمع پنج شرکت دانشی برتر کشور قرار گرفت.

  خبرگزاری فارس: تام ایران خودرو در جمع 5 شرکت دانشی برتر کشور

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت تام، بنیاد جهانی جایزه سازمان دانشی برتر و شبکه جهانی دانش با همکاری دانشگاه صنعتی شریف پس از دو مرحله ارزیابی از بین 30 سازمان شرکت‌کننده در نخستین دوره جایزه جهانی سازمان دانشی برتر در ایران، پنج سازمان راه‌یافته به مرحله نهایی ارزیابی سازمان‌های دانشی برتر ایران را اعلام کرد که تام ایران خودرو پس از دو مرحله ارزیابی در جمع این شرکت‌ها قرار گرفت.
  ارزیابی نهایی در ۶ دی ماه انجام می‌شود که در صورت قرار گرفتن تام ایران خودرو جزو سه شرکت برتر دانشی، این شرکت برای ادامه رقابت در سطح منطقه به جمع شرکت‌های برتر آسیایی معرفی خواهد شد.
  جایزه سازمان دانشی برتر از سال 1998 توسط موسسه تحقیقاتی مدیریت دانش و سرمایه فکری TELEOS با همکاری شبکه جهانی دانش به صورت سالیانه برگزار می‌شود و شرکت هایی مانند مایکروسافت، اپل، تویوتا و گوگل موفق به کسب این جایزه در سطح جهانی شده اند.
  شرکت تام ایران‌خودرو در سال 1376با هدف ارایه راه‌کارهای مهندسی و بدیع در راستای استفاده کارا و ثمربخش از علوم و فناوری‌های نوین و اتوماسیون پیشرفته با الگوبرداری از شرکت‌های خودروساز برتر جهانی از جمله پژو، شرکت رنو، فیات با محوریت خطوط تولید خودرو و تحقق سودآوری بلندمدت ایجاد شد و در حال حاضر در زمینه‌های فولاد، ریلی، صنایع معدنی، صنایع خودرویی، اتوماسیون صنعتی، نفت و گاز و نیروگاه فعالیت می‌کند.
  انتهای پیام/ص

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  قاسمی در دانشگاه شریف:
  اگر دانشجویان برای تسخیر سفارت برنامه‌ریزی کرده بودند به راحتی سفارت را تحویل نمی‌دادند

  خبرگزاری فارس: یک فرمانده دفاع مقدس گفت که اگر دانشجویان برای تظاهرات برنامه‌ریزی کرده بود اگر برای تسخیر برنامه‌ریزی کرده بود به این راحتی سفارت رو تحویل نمی‌دادند.

  خبرگزاری فارس: اگر دانشجویان برای تسخیر سفارت برنامه‌ریزی کرده بودند به راحتی سفارت را تحویل نمی‌دادند

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سعید قاسمی از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی در نشستی که با عنوان "دوری از روباه" در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: برای اولین بار مجلس یک اقدام بجا انجام و تو دهنی درستی زد.
   
  وی با اشاره به اینکه مردم بعد از مشاهده کردن تصمیم انقلابی مسئولان تمام بغض‌های نهفته 200 سال خود را به یاد آوردند، تصریح کرد: ۲۰۰ سال جنایت، ظلم‌ و برده‌داری، آدم‌کشی، غارت و چپاول در جایی بیرون می‌زند و کمترین فوران این موضوع تسخیر سفارت انگلیس است.
   
  قاسمی با بیان اینکه من اگر یک فرد معمولی بودم، وارد همچین جریانی می‌شدم و دوست داشتم بالاخره یک لگدی به خانواده ریچارد دالتون بزنم، خاطرنشان کرد: اکنون دعوا بر سر "کله" ملکه نیست؛ نباید یک عمر جنایت رو کنار بگذاریم.

  وی به علت تسخیر سفارت انگلیس اشاره کرد و تحریف اصل ماجرا توسط رسانه‌های بیگانه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: خشم مقدس رو را نمی‌توان کنترل کرد؛ کما اینکه در تسخیر ساختمان وال استریت هم مسئله به این صورت است.
   
  این فرمانده دفاع مقدس اضافه کرد: در این میان چند نفر هم به موبایل فروشی‌ها حمله کردند و دوربین‌های آمریکایی این مسائل را نشان می‌دهد و در گام بعدی تبلیغ می‌کنند که اینها سارق‌اند، اینها دزدند.

  قاسمی در خصوص این مطلب که سفارتخانه‌ها فعالیت‌های اطلاعاتی می‌کنند، اظهار داشت: بخش اطلاعاتی در همه سفارت‌خانه‌ها وجود دارد اما جاسوسی نه؛ کاری که انگلیسی‌ها در فتنه 88 انجام دادند توسط همه کشورها انجام نمی‌شود؛ یعنی عامل گرفتن، پیدا کردن عناصر مناسب و مسلط به زبان و باهوش و آموزش آنها در خارج کشور و مشخصا محول کردم وظایفی خاص به اینها.

  قاسمی در ادامه تاکید کرد که باید حواسمان جمع باشد و به تعبیر حضرت روح‌الله این بغض و کینه انقلابی را نگه داریم.

  وی با اشاره مجدد به تسخیر سفارت انگلیس گفت:  بسیج دانشجویی برای تظاهرات برنامه‌ریزی کرده بود اگر برای تسخیر برنامه‌ریزی کرده بود به این راحتی سفارت رو تحویل نمی‌دادند؛ محسن وزوایی‌ها و حسین علم‌الهدای‌های ما به این راحتی سفارتخانه را به نیروی انتظامی تحویل نمی‌دادند.

  وی با بیان اینکه من جهت بررسی علل ایجاد کننده این خشم مقدس چند مورد در خصوص جنایات انگلیسی‌ها را بیان می‌کنم، این جنایات‌ها را اینگونه برشمرد که جداکردن افغانستان از ایران در سال 1857 طی پیمان پاریس، تحمیل قرارداد رویتر در سال 1872 که ایران طی 70 سال کاملا به انگلیس فروخته شد، ایجاد فرقه ضاله بابیت و بهاییت به قصد انحراف‌های مذهبی، جداکردن بخشی از بلوچستان از ایران، تحمیل قرارداد انحصار تنباکو در عصر قاجاری،  تحمیل قرارداد لاتاری، تاسیس قمارخانه بوسیله میرزا ملکم خان، تحمیل قرارداد دارسی جهت کشف منابع نفتی در سال 1901،   انحراف انقلاب مشروطیت و زمینه سازی اعدام آیت الله شیخ فضل الله نوری و  تحمیل قرارداد 1907که براساس آن ایران بین انگلستان و روسیه تقسیم شد.

  وی در بیان ادامه این جنایات گفت که تحمیل قرارداد 1919، زمینه چینی و حمایت از کودتای رضاخان از طریق سید ضیا طباطبایی، کمک به فرار رضاخان و روی کارآمدن فرزندش، مانع تراشی تشکیل حکومت جمهوری طی سال‌های حکومت محمدرضاشاه، نقش مستقیم در کودتای 28مرداد و همکاری آمریکا، نقش مستقیم در جدایی سرزمین جنوبی ایران و جدایی کامل بحرین،  همکاری با آمریکا و کمک به جدایی طلبی‌های قومی علیه جمهوری اسلامی ایران، کمک به رژیم عراق و طرح حمله به ایران، حمایت از گروهک‌های ضدانقلاب در براندازی جمهوری اسلامی در 33سال گذشته، حمایت از سلمان رشدی، آموزش و تجهیز از اقدامات تروریستی طی سال‌های بعد از اشغال افغانستان، حمایت از فتنه 88 از طریق سفارت خانه و شبکه‌های رسانه‌ای از جمله بی بی سی در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، زمینه چینی ترور دانشمندان هسته‌ای،  حمایت از براندازان نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق دادن پناهندگی به آنها و تجاوز ناوگان انگلیسی و دستگیری نیروهای آن ها در ۲ نوبت جزء جنایات انگلیسی‌ها است.
   
  قاسمی در پایان با انتقاد از روحیه برخی اساتید غرب زده و موضع گیری‌های منفعلانه آنها درخصوص تسخیر لانه روباه پیر توسط دانشجویان و افسران جوان جنگ نرم خازرنشان کرد: دانشجویان برای روزی که شبکه عصبی دشمن به هم ریخته و دست به اقدام احقانه‌ای بزنند باید آماده باشند.
  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان:
  درب حرم امام موسی کاظم (ع) در لرستان ساخته می‌شود

  خبرگزاری فارس: مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: درب حرم امام موسی کاظم (ع) با مشارکت این ستاد و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ساخته در محل حرم این امام بزرگوار نصب می‌شود.

  خبرگزاری فارس: درب حرم امام موسی کاظم (ع) در لرستان ساخته می‌شود

  به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، اصغر حقی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: برای ساخت این درب 900 میلیون ریال برآورد هزینه شده است.
  وی اظهار داشت: کار ساخت این در شهریورماه آینده به اتمام می‌رسد و طی مراسمی به شهر کاظمین عراق ارسال و در حرم مطهر امام موسی کاظم(ع) نصب می‌شود.
  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان طی مدت فعالیت خود در استان تاکنون 11 کاروان تخصصی از جمله کارگر فنی، بنا و گچ کار را به حرمین شرفین در کربلا و نجف اعزام کرده است.
  وی با بیان اینکه از سال 84 تاکنون مردم لرستان بیش از 2 میلیارد تومان به عتبات عالیات کمک کردند، اظهار داشت: این کمک‌های مردمی شامل وجه نقد، زیورآلات، سنگ، فرش، کاشی و ... است.
  وی جمع‌آوری 20 میلیارد ریال نذورات و کمک‌های مردمی در قالب‌های نقدی و غیرنقدی، راه‌اندازی کاروان‌های عقیله بنی‌هاشم و رهپویان ولایت، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و اجرای طرح منزل به منزل تا را از فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات استان لرستان برشمرد.
  انتهای پیام/صا30

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران:
  افزایش بهره‌وری صنایع انرژی بر سبب رشد اقتصادی خواهد شد

  خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اتاق ایران گفت: افزایش بهره‌وری در صنایع انرژی‌بر می‌تواند منجر به بالا رفتن رشد اقتصادی ایران شود.

  خبرگزاری فارس: افزایش بهره‌وری صنایع انرژی بر سبب رشد اقتصادی خواهد شد

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد پارسا رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران در یک نشست خبری که صبح امروز در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد،گفت: باید اعلام کنم در کشورهای دیگر برنامه‌های توسعه‌ای برای 200 سال آینده نیز طراحی شده است و خوشبختانه ایران نیز بعد از مدت‌ها توانست یک برنامه 20 ساله داشته باشد.
  وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون دولت نتوانسته نسبت به این برنامه توجهی داشته باشد و به نظر می‌رسد در شرایط فعلی نتوانیم اهداف این برنامه را محقق کنیم.
  رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران ادامه داد: در حال حاضر فرآیند صادراتی ایران مسیر اشتباهی را طی می‌کند بطوری که هم اکنون توانستیم مواد خام را تبدیل به پتروشیمی کنیم اما هنوز اقدامی در خصوص محصولات پتروشیمی به ارزش افزوده بالاتر نکرده‌ایم.
  وی تصریح کرد: اگر قیمت نفت افزایش پیدا نمی‌کرد هرگز نمی‌توانستیم به رشدی که در حال حاضر به آن رسیده‌ایم دست یابیم.
  وی گفت: در چنین شرایطی که باید به دنبال سالانه رشد 4 تا 5 درصدی برای صنعت خود باشیم هرگز به بهره‌وری توجه نمی‌کنیم زیرا این بهره‌وری می‌تواند نجات دهنده بخش‌های مختلفی از اقتصاد ایران باشد.
  رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران اظها رکرد: اگر بتوانیم 2.5 درصد بهره‌وری را افزایش دهیم آنگاه می‌توان سالانه به رشد قابل توجهی از نظر جی‌دی‌پی دست پیدا کنیم که این عامل می‌تواند اهداف 20 ساله انقلاب را محقق کند.
  انتهای پیام/م

 • نظرات() 
 • دوشنبه 21 آذر 1390

  سپیده رضایی پیام
  کنفرانس خبری پیرامون رویکرد‌‌های مشکلات تولید

  خبرگزاری فارس:

  .

 • نظرات() 
 • یکشنبه 20 آذر 1390

  تازه‌های وب و اینترنت؛
  اینترنت روستایی انگلیس کماکان در کما

  خبرگزاری فارس: چهار شورای محلی که قرار بود با همکاری مالی دولت امکانات لازم برای دسترسی به اینترنت فوق سریع را در مناطق روستایی انگلستان ظرف یک سال اخیر فراهم کنند می گویند هیچ پیشرفتی نداشته اند.

  خبرگزاری فارس: اینترنت روستایی انگلیس کماکان در کما

  به گزارش فارس به نقل از وی تری، بر اساس گزارش تازه Countryside Alliance این شوراهای محلی که فعالیت خود را از اکتبر سال 2010 آغاز کرده بودند متعلق به Highlands and Islands ، North Yorkshire، Cumbria و  Herefordshireبوده و دوتای آنها حتی یک پنی از بودجه دریافت کرده را هزینه نکرده اند.
  دو شورای دیگر هم به تازگی مذاکره را با چند تامین کننده تجهیزات نصب شبکه های اینترنت پرسرعت آغاز کرده اند.
  Countryside Alliance از اینکه دولت این کشور نظارت کافی بر نحوه هزینه شدن بودجه اختصاص یافته به راه اندازی خدمات اینترنت پرسرعت در نقاط روستایی انگلستان نداشته به شدت انتقاد کرده و افزوده اختصاص بودجه کافی نیست، زیرا مشخص نیست این پول ها به درستی و در همان حوزه ای که در نظر گرفته شده هزینه شوند.
  بررسی های محلی نشان می دهد ساکنان این مناطق با کیفیت وسرعت پایینی به اینترنت متصل می شوند و از بسیاری از خدماتی که مردم ساکن در مناطق شهری از آنها استفاده می کنند بی بهره هستند.
  دولت انگلیس در برابر این گزارش سکوت کرده و تنها به این نکته اشاره کرده که این طرح ها در مقیاسی وسیع باید اجرا شوند و تکمیل آنها به مدت قابل توجهی زمان نیاز دارد.
  انتهای پیام/ح

 • نظرات() 
 • یکشنبه 20 آذر 1390

  علی قاسم‌آبادی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
  بهترین روش آموزش قرآن همان شیوه جلسات دوره‌ای است

  خبرگزاری فارس: یک قاری برتر قرآن اعزامی به حج تمتع ۹۰ گفت: بهترین روش آموزش قرآن در کشور شیوه آموزش دوره‌ای و سنتی است.

  خبرگزاری فارس: بهترین روش آموزش قرآن همان شیوه جلسات دوره‌ای است

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس علی قاسم‌آبادی متولد 1356 نیشابور، فوق دیپلم ادبیات و دانشجوی کارشناسی دانشگاه پیام نور مشهد در رشته علوم قرآنی به عنوان قاری برتر جمهوری اسلامی ایران عازم حج تمتع 1390 شده بود.
  وی که ازدواج کرده از 7 سالگی به تشویق پدر در سال 63 آموزش قرآن را شروع کرده و در 10 سالگی استعداد قرائت قرآن را با کمک آقای خزاعی معلم دوره ابتدایی خود خزائی کشف کرد و از 13 سالگی به شکل حرفه‌ای قرائت قرآن را شروع کرد و در دبیرستان مقام هایی در استان خراسان مانند رتبه اول قرائت استانی دانش‌آموزی در سال 72 به دست آورد.
  وی همچنین در سال 73 رتبه سوم اذان کشور در دوران سربازی در سال ۸۰ نفر اول مسابقات قرآن نیروهای مسلح کشور شد، همچنین در مسابقات اذان سربازان کل سپاه در سال 79 اول شد، سپس در مسابقات اوقاف شهرستان نیشابور هر سال به طور قطع رتبه اول را کسب می‌کرد.
  قاسم آبادی همچنین 2 بار در مسابقات اوقاف خراسان رضوی رتبه دوم و دو بار رتبه سوم و همچنین بهترین مقام کسب کرده در مسابقات اوقاف کشوری رتبه ششم قرائت را در سال 85 در قزوین به دست آورد و سال 90 در مسابقات دانشجویان پیام نور کشور رتبه اول را بدست آورد و در سال 83 به عنوان خادم برگزیده قرآن در استان خراسان انتخاب شد.
  قاسم آبادی در مورد استادان خود در آموزش قرآن گفت: اولین استاد حاج آقای ادیبان، سپس آقای نقیبی، کاویانی و همچنین از محضر بیشتر استادان قرآن شهرستان نیشابور بهره برده و در استان خراسان زیر نظر استاد مجتبی فاطمی، جواد مسگری قرائت قرآن را آموخته و جنبه حرفه‌ای گری قرائت قرآن را از محضر استادان تهران مانند حاج احمد ابوالقاسمی، حنیفی، حشمتی و سعیدیان استفاده کرد.
  این قاری برتر قرآن در مورد سبک قرائت گفت: ابتدا با سبک منشاوی شروع کردم و بعد از 3، 4 سال سبک استاد طبلاوی و در نهایت استاد شحات انور را برگزیدم و قرائتم از قرآن در حال حاضر متأثر از شحات انور است.
  وی در مورد اعزام به حج گفت: اولین بار در سال 85 به عنوان قاری برتر برای تبلیغ قرآن و سپس در سال جاری به حج تمتع 1390 اعزام شدم ، همچنین برای قرائت قرآن به کشورهای عراق، پاکستان برای تبلیغ اعزام شدم.
  این قاری برتر گفت: بعد از سفر به پاکستان گزارشی تهیه کردم که آن کشور برای انجام فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی به ویژه فعالیت قرآنی بسیار مهیا است و با اقبال عمومی مردم مواجه می‌شود و این یک فرصتی است که در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته تا بتواند به تبلیغ قرآن و معارف اسلامی بپردازد.
  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تقاضای شیعیان عراقی برای آموزش قرآن رو به افزایش و شرایط فراهم است تا برای آموزش قرآن و مسائل فرهنگی مشترک رفت و آمد بین ایران و عراق بیشتر شود، در آنجا نیز عده‌ زیادی نجفی و قمی بین دو کشور ایران و عراق در رفت و آمد هستند.
  این قاری برتر در مورد آموزش مفاهیم در کنار قرائت قرآن گفت: اصطلاحا گفته می‌شود تفسیر انتهای کار است و ما نمی‌توانیم از انتها به ابتدا بیاییم، باید از پله اول که همانا روخوانی و روان خوانی قرآن است، شروع کرد و همان گونه که استاد عبدالباسط با قرائت قرآن بیش از 500 نفر مسیحی را مسلمان کرد ما نیز باید بتوانیم با خواندن قرآن دل‌ها را به سوی اسلام جلب کنیم.
  قاسم آبادی گفت: خیلی از افراد با خواندن قرآن عبدالباسط، شعیشع، منشاوی و مصطفی اسماعیل از مسیحیت به اسلام روی آوردند، بنابراین زیبا خواندن قرآن بسیار مؤثر است و پله آخر مفاهیم همانا تفسیر قرآن است و این خیلی بد است که قاریان کشور در پله اول یعنی همان قرائت زیبا در جا بزنند.
  وی افزود: اگر بتوان کسانی که به یک سطحی از قرائت قرآن رسیده‌اند و در جامعه تأٍیرگذار هستند، امتیازاتی داده شود که بتوانند در علوم قرآنی به مقاماتی برسند و بتوانند ادامه تحصیل بدهند و مؤثر واقع شوند.

  * نیمه اول دهه 70 اوج رونق جلسات آموزش قرآن بود

  این قاری برتر یادآور شد: این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که در سطح مسابقات درجه اول همیشه یک نفر در کشور اول می‌شود، اما برای تبلیغ قرآن باید مسابقات قرآن در سطوح مختلف مانند استانی، شهرستانی و صنفی نیز برگزار شود و افراد برتر انتخاب شوند، تا تشویق به تلاش بیشتر شود.
  قاسم آبادی گفت: مسابقات قرآن 2، 3 سطح دارد، یکی مسابقات درجه اول توسط اوقاف است، دیگری مسابقات درجه 2 مانند نیروهای مسلح یا مسابقات ملی قرآن دانشجویان و یک سری مسابقات صنفی مانند دانش‌آموزان یا کارکنان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف و شهرداری‌ها است که مسابقات درجه 2 و 3 نامیده می شوند، اما از همین مسابقات باید افرادی به عنوان نخبه انتخاب شوند و همواره برنامه برای ارتقا آنها وجود داشته باشد.
  این قاری برتر قرآن افزود: برنامه ارتقا مفاهیم قرآن در کنار قرائت قرآن باید اجرا شود و قاریان خوب که در کشور تأثیر گذار هستند، بسیار زیادند، اما احتیاج به حمایت و هدایت دارند، به عنوان مثال در مشهد حدود 400 قاری و در نیشابور حدود 50 قاری برتر در سنین و سطوح مختلف وجود دارند، اما بسیاری از آنها ناشناخته‌اند.
  قاسم آبادی در مورد آموزش قرآن در مدارس و دوره‌های سنتی قرآن در منازل گفت: سال‌های 68 تا 75 در کشور که گمان نمی‌کنم دیگر تکرار شود، رونق آموزش قرآن توسط دوره‌های منازل در کشور به چشم می‌خورد و آن سال‌ها اوج شور قرآنی در جلسات خانگی به چشم می‌خورد و نوجوان‌های زیادی مانند فروغی و حسن‌زاده پیدا شدند، اما متأسفانه نمی‌دانم به چه علت مورد کم توجهی قرار گرفت، یا تهاجم فرهنگی باعث بی رونق شدن جلسات قرآن شد.
  وی افزود: به نظر من سال 75 که مقام معظم رهبری بحث تهاجم فرهنگی را عنوان کرد، بر اثر غفلت مسئولان بی‌رونقی به جلسات قرآن دوره‌ای و خانگی نفوذ کرد و الان قرائت‌ها گرچه فنی‌تر شدند، اما تأثیرگذاری در مخاطب کمتر شده، شاید مد‌ها و ماهواره‌ها باعث شده‌اند که توجه به قرآن کمتر شود و مسئولان فرهنگی برای این تهاجم واکسن فراهم نکردند که جوان‌ها به کار آموزش قرآن ادامه دهند، به هرحال متأسفانه آن شور قرآنی 68 تا 75 تا حدی از بین رفت، ولی کلا از بین نرفت، در حال حاضر اشتیاق شرکت به جلسات قرآن کمتر شده است.

  * اقبال عمومی به دوره‌های سنتی قرآن به دلیل شیوه‌های خاص آن زیاد است

  این قاری قرآن افزود: اداره کردن جلسات قرآن هم‌اکنون سخت شده و من خودم سال 88 منزل شخصی خود را تخریب کرده و سال 89 دارالقرآن کوچکی در منزل ایجاد کردم که محل آموزش قرآن برای نوجوانان و بزرگسالان در یکشنبه شب‌ها و برای خانم‌ها در روزهای دیگر برگزار می شود، همچنین جلسه شنبه‌ها در بقعه بی‌بی‌شطیطه در نیشابور برگزار می‌شود.
  قاسم آبادی یادآور شد: اقبال عمومی به دوره‌های سنتی قرآن به خاطر شیوه‌های خاص آموزش دوره‌ای زیاد است، اما حمایت مسئولان بسیار کم شده است.
  وی افزود: برای گسترش آموزش قرآن از خود جوانان استفاده کردیم و تکثرگرایی در قرآن را تجربه کردیم، اما نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارد.
  قاسم آبادی در مورد گروه سلسلة الذهب نیشابور گفت: این جلسات در دارالقرآن به عنوان محلی برای تمرین این گروه تواشیح با هزینه شخصی برگزار شد و یک استاد از اهواز با 1.2 میلیون تومان خرج محل اسکان در مهمانسرای جهان‌گردی دعوت شد، تا به جوانان شهر تواشیح آموزش دهد و این امور باید توسط مسئولان فرهنگی حمایت شوند، چون با هزینه شخصی نمی‌توان کارهای بزرگ انجام داد.
  وی در پاسخ به این پرسش که آیا همسایه‌های شما از صدای بلند قرآن ناراحت نمی‌شوند، گفت: آنها به هیچ وجه اعتراض نمی‌کنند، بلکه به صدای قرآن دل بسته شده‌اند و اگر یک شب جلسه قرآن برگزار نشود، سؤال می‌کنند، چرا جلسه برگزار نشده و آنها صدای قرآن را مزاحمت نمی‌دانند، بلکه برکت می‌خوانند. وقتی به آنها گفتم می‌خواهم به تهران بروم، ناراحت شدند.
  وی گفت: مردم برای اداره جلسات خانگی قرآن نذر می‌کنند، مثلا 50 هزار تومان برای قند و چای جلسه می‌دهند و می گویند هر موقع تمام شد دوباره کسی دیگر پیدا می شود و بهترین جلسات تخصصی آموزش قرآن در نیشابور در دارالقرآن برگزار می‌شود.
  وی یادآور شد: البته آموزش تخصصی قرآنی هم داریم، اما بهره دهی دوره‌های قرآن بیشتر از کلاس تخصصی آموزش قرآن است، در حالی که در کلاس پول می‌دهند، اما دوره‌های قرآن منازل آموزش مجانی است.

  * قاری در کنار رحل قرآن زانو بزند

  قاسم آبادی افزود: واقعیت این است من با سیستم کلاسیک برای آموزش قرآن زیاد موافق نیستم و کسی که می‌خواهد خوب قرآن یاد بگیرد، حتما باید در جلسات شرکت کند و در کنار رحل قرآن زانو بزند و یاد بگیرد
  قاسم آبادی گفت: من خودم کلاس آموزش تخصصی قرآن با 10 نفر داشتم و طرح درس انتخاب کردم، اما در جلسات دوره‌ای قرآن شاگردان به مراتب موفق‌تر از کلاس بوده‌اند.
  وی در مورد قاریان برتر و طلب پول برای قرائت قرآن گفت: البته اسب حضرت عباس هم کاه می‌خواهد، اما تعیین کردن دستمزد کار اشتباهی است، بلکه اگر برای قرائت قرآن هدیه‌ای بدهند، قبول کردن آن اشکالی ندارد، البته این مطالب دو سویه است، یعنی قاری نباید چیزی از صاحب مجلس طلب کند، اما کسی که قاری دعوت می‌کند، باید وظیفه خود را بداند.
  قاسم آبادی گفت: بزرگان معتقدند قاری قرآن نباید برای قرائت خود عدد تعیین کند که فلان مبلغ بدهید، بلکه اگر هدیه‌ای به او دادند، اشکالی ندارد، البته برخی از مراجع برای تعیین و طلب پول بابت قرائت قرآن هم گفته‌اند، اشکال ندارد.
  انتهای پیام/ک

 • نظرات() 
 • یکشنبه 20 آذر 1390

  ۱۶ سال اشغال به روایت فیلمساز ایرانی؛
  مسعود اطیابی «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» را درباره لبنان ساخت

  خبرگزاری فارس: مراحل فنی فیلم سینمایی «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» به کارگردانی مسعود اطیابی درباره 16 سال اشغال لبنان در لبنان در حال انجام است .

  خبرگزاری فارس: مسعود اطیابی «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» را درباره لبنان ساخت

  به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم سینمایی «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» برگرفته از رمانی به همین نام که نویسنده‌ای عرب آن را نوشته است در سکوت خبری ساخته شد . تدوین فیلم توسط مستانه مهاجر در ایران صورت گرفت و صداگذاری فیلم در لبنان و به صورت دالبی ساراند در حال انجام است.
  اقتباس از رمان و برگردان تصویری آن  توسط جعفر حسنی انجام شد و پرداخت نهایی فیلمنامه توسط کارگردان صورت گرفته است.  از از اوایل فروردین ماه امسال گروه درگیر مراحل پیش تولید و تولید فیلم بودند و حدود چهار ماه این مراحل به طول انجامید.
  داستان فیلم درباره چگونگی زندگی شانزده ساله در اشغال لبنان توسط رژیم صهیونیستی است. بازیگران فیلم همگی لبنانی هستند و زبان فیلم عربی است. موسیقی فیلم توسط یک آهنگساز سرشناس عرب ساخته خواهد شد
  اکثر عوامل فیلم خارجی هستند و احتمالاً اولین حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر خواهد بود. نام فیلم هنوز قطعی نشده و گزینه‌های بسیاری برای نام آن مطرح است اما تاکنون  نام‌ قطعی برای آن در نظر گرفته نشده است.
  فیلم توسط یک تهیه‌کننده ایرانی و خارجی آماده نمابش می‌شود.
  انتهای پیام/ا
   

 • نظرات() 
 • یکشنبه 20 آذر 1390

  رئیس افغان فیلم در دیدار با دبیر جشنواره فیلم100؛
  ساختار فیلم 100 با نیاز جامعه سازگار است

  خبرگزاری فارس: رئیس افغان فیلم در دیدار با دبیر هشتمین جشنواره بین المللی فیلم 100 گفت:ساختار فیلم 100 با نیاز جامعه سازگار است.

  خبرگزاری فارس: ساختار فیلم 100 با نیاز جامعه سازگار است

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم 100،رئیس افغان فیلم در نشستی با دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 در خانه فیلم افغانستان با بیان این که کشور افغانستان دارای مشترکات زیادی با کشور ایران است گفت: کشور افغانستان اشتراکات فرهنگی ، دینی و زبانی فراوانی با کشور ایران دارد و از اینکه فیلمسازان افغان در هشتمین گام جشنواره فیلم 100 حضور دارند بسیار خرسند هستیم.
  لطیف احمدی ضمن ارزشمند دانستن این مدیوم سینمایی گفت: ساختار فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با نیاز جامعه امروز بسیار سازگار است چراکه با زمان بسیار اندک 100 ثانیه می توان عصاره‌ای از زندگی را در ابعاد مختلف که با زندگی امروز ما عجین است به تصویر کشید، خوشبختی‌ها،دردها و رنج‌ها و ... را می توان در زمان کوتاه به مخاطب عرضه داشت که با توجه به ساختار و زمان آن با تاثیر گذاری زیادی همراه خواهد بود.
   
  * پخش فیلم های 100 ثانیه ای در رسانه ملی افغانستان
   
  مدیر تولید رادیو و تلوزیون ملی افغانستان از پخش فیلم‌های 100 ثانیه ای در رسانه ملی این کشور خبرداد
  در حاشیه این سفر ، مدیر تولید رادیو و تلوزیون ملی افغانستان در دیداری با دبیر جشنواره، از پخش فیلم های 100 ثانیه ای در رسانه ملی افغانستان ابراز خرسندی کرد و با توافق نظر حسین ربانی غریبی دبیر جشنواره هشتمین جشنواره فیلم 100، برگزیده فیلم‌های 100 ثانیه‌ای در رسانه این کشور به نمایش در می‌آید.
  هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با شعار سینمای اخلاق به همت حوزه هنری استان تهران و با مشارکت  حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، رادیو اینترنتی ایران صدا، شبکه سه سیما، شهرداری تهران، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، شبکه Ifilm ، شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در 4 و 5 اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.
  انتهای پیام/ا

 • نظرات() 
 • یکشنبه 20 آذر 1390

  مدیرعامل شرکت جیرینگ همراه اول خبر داد:
  نسل جدید سیم کارت‌های همراه اول با فناوری NFC

  خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت جیرینگ همراه اول گفت: در آینده به سمت استفاده از سیم‌کارت‌های NFC حرکت خواهیم کرد.

  خبرگزاری فارس: نسل جدید سیم کارت‌های همراه اول با فناوری NFC

  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، علیرضا طلوع در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پرداخت از طریق تلفن همراه به دو روش موبایل پِیمنت و موبایل بانکینگ و استراتژی ورود به بازار در جیرینگ مبتنی بر موبایل‌ پیمنت بوده است و در آینده وارد موبایل بانکینگ نیز خواهیم شد.
  مدیر عامل شرکت جیرینگ همراه اول در پاسخ به این پرسش که حداکثر میزان جابه‌جایی پول در این سیستم چقدر می‌تواند باشد، گفت: براساس مجوز بانک مرکزی، پرداخت‌های خرد تا زیر یک میلیون تومان قابل انجام است.
  وی در پاسخ به این سؤال که چرا در جیرینگ مشترک کیف پول الکترونیکی خود را از طریق حضور در شعبه پر کند، امکانی فراهم نشده که مشترکان دائمی از طریق حساب قبض خود خرید کنند و روی قبض نیز پرداخت کنند توضیح داد: زیرا ریسک لاوصولی در مشترکان دائمی بیشتر است.
  مدیرعامل شرکت جیرینگ همراه اول یادآور شد: در بحث تکنولوژی معتقدیم که سریع‌ترین تکنولوژی، تکنولوژی USSD است.
  طلوع در پاسخ به این سؤال که سیستم جیرینگ نیازمند چسباندن یک لیبل به پشت گوشی تلفن همراه است، این در حالی است که چسباندن لیبل به گوشی تجربه‌ای بین اپراتورهای تلفن همراه ندارد و اپراتورها برای این کار از سیم‌کارت‌های NFC دار استفاده می‌کنند گفت: گوشی‌هایی که بتوانند NFC را ساپورت کنند محدود هستند و این گوشی‌ها فراگیر نشده‌اند؛ همچنان که شرکت نوکیا پس از مدت‌ها برنامه‌ریزی سرانجام گوشی مجهز به NFC را به بازار عرضه کرد.
  وی ادامه داد: در آینده به سمت سیم‌کارت‌های مجهز به NFC خواهیم رفت.
  مدیرعامل شرکت جیرینگ یادآور شد: جیرینگ سرویس جدیدی است و هم‌اکنون بیشتر روی برندسازی و اطلاع‌رسانی مفهوم جیرینگ کار می‌کنیم.
  طلوع در ادامه افزود: هم‌اکنون سرویس جیرینگ در 700 دفتر ICT روستایی فعال شده و به زودی به 1000 دفتر افزایش خواهد یافت.
  مدیرعامل شرکت جیرینگ همراه اول یادآور شد: بیشترین تراکنش خدمات، در سرویس جیرینگ، به ترتیب مربوط به شارژ سیم‌کارت اعتباری، پرداخت قبوض و انتقال شخص به شخص است.
  وی تأکید کرد: بحث موضوع مجوز سرویس جیرینگ تحت نظر بانک مرکزی است و در حال پیگیری است.
  انتهای پیام/ح

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :43
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :