هستی نیوز

هستی نیوز

دوشنبه 29 اسفند 1390

با حضور مردم
پیکر پاک 2 زائر راهیان نور در رشت تشییع شد

خبرگزاری فارس: پیکر پاک دو نفر از زائران راهیان نور با حضور مردم و مسئولان در رشت تشییع شد.

خبرگزاری فارس: پیکر پاک 2 زائر راهیان نور در رشت تشییع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مراسم تشییع پیکر دو نفر از عوامل اجرایی اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت که صبح روز گذشته در مسیر بازگشت از اردوی راهیان نور در محور رزن همدان بر اثر سانحه رانندگی جان خود را از دست داده بودند، لحظاتی قبل با حضور مردم و مسئولان در رشت برگزار شد.

محمد مهدی مقدم مدیر روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان به همراه نریمان مژدهی از پایگاه مقاومت امام رضا (ع) گلسار رشت به هنگام بازگشت از سفر معنوی راهیان نور جان خود را از دست دادند و به رحمت الهی پیوستند.

مراسم تشییع پیکر پاک این دو نفر خادم زائران مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس از مقابل سپاه ناحیه رشت در پل عراق این شهر برگزار شد تا در مزار شهدای تازه‌آباد رشت آرام گیرند.

محمد مهدی مقدم و نریمان مژدهی دو نفر از جوانان و فعالان هیئت‌های مذهبی و بسیج دانشجویی گیلان بودند که در سانحه رانندگی در مسیر بازگشت از اردوی راهیان نور ندای حق را لبیک گفتند.

انتهای پیام/ح30

 

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  کویت در آستانه اعتصابی فراگیر و فلج کننده

  خبرگزاری فارس: پس از اعتصاب گمرک کویت و کارکنان خطوط هوایی این کشور که از شنبه گذشته در این کشور آغاز و موجب لغو بسیاری از پروازهای کویت شده است، انتظار می‌رود این کشور با اعتصابی فراگیر و فلج کننده مواجه شود.

  خبرگزاری فارس: کویت در آستانه اعتصابی فراگیر و فلج کننده

   به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، کارکنان خطوط هوایی کویت دولت این کشور را تهدید کردند، در صورتی که به خواسته‌های ایشان از جمله افزایش دستمزدها توجه نکند، اعتصاب خود را به اعتصابی فراگیر و فلج کننده تبدیل خواهد کرد تا خطوط کشتیرانی را نیز دربرگیرد.

  کارکنان خطوط هوایی کویت در حالی دولت این کشور را به ادامه اعتصاب تهدید کرده‌اند که کارکنان گمرک کویت چندین روز است، در اعتصاب بسر می‌برند.

  روز گذشته 19 پرواز بعد از ظهر فرودگاه کویت لغو شد و سندیکای کارکنان شرکت خطوط هوایی کویت تهدید کرد که اعتصاب خود را به اعتصابی گسترده تبدیل می‌کند که فعالیت دیگر شرکت‌ها را نیز متوقف کند، چراکه این شرکت خدمات زیربنایی دیگر شرکت‌های کویتی فراهم می‌کند.

  رئیس سندیکای خطوط هوایی کویت تهدید کرده است، در صورتی‌که دولت کویت دستمزد کارکنان خطوط هوایی را افزایش ندهد، اعتصاب گسترده‌تر و پروازهای بیشتری لغو خواهد شد. این سندیکا خواستار افزایش 30 درصدی حقوق کارکنان خود شده است.

  از سوی دیگر، اعتصاب کارکنان گمرک کویت که از چند روز پیش تاکنون آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به دلیل تاخیر در ورود کالاها به این کشور موجب بالا رفتن قیمت سبزیجات و میوه در این کشور شده است.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  کشف محموله‌های قاچاق آثار تاریخی و باستانی مصر به قطر

  خبرگزاری فارس: یک روزنامه عربی به نقل از منابع آگاه و مسئول در گمرک مصر از قاچاق نسخه‌های خطی نادر و تاریخی این کشور به قطر خبر داد.

  خبرگزاری فارس: کشف محموله‌های قاچاق آثار تاریخی و باستانی مصر به قطر

  به گزارش فارس، روزنامه الوطن به نقل از منابع مسئول در گمرک مصر نوشت که در آخرین مراحل ارسال یکی از بسته‌های پستی در دفتر پست سفارشی در مرکز قاهره، کارکنان گمرک این دفتر به محتویات یکی از بسته‌ها مشکوک شده و آن را گشودند.

  این منابع تاکید کردند: پس از گشودن این بسته‌ها مشخص شد، تعداد بسیار زیادی نسخه‌های خطی در آنها جاسازی شده که طبق قانون مصر تحت حمایت مرکز آثار تاریخی این کشور قرار دارند.

  این منابع در ادامه توضیح دادند که با توجه به آدرس گیرنده مذکور بر روی محموله‌ها، کارکنان گمرک قاهره دریافتند این نسخه‌های خطی قرار است با پست سفارشی برای برخی شخصیت‌های قطری ارسال شود.

   

  پس از انقلاب 25 ژانویه مصر اشیاء تاریخی برخی از موزه‌های این کشور از سوی افراد فرصت طلب و سودجو به غارت رفت و مسئولان بخش آثار تاریخی مصر تلاش دارند، این آثار را این به موزه‌ها بازگردانند.

  پیشتر نیز اخباری مبنی بر انتقال برخی از این آثار تاریخی و باستانی به عربستان سعودی و کشف این محموله‌ها در حین ارسال به این کشور و ضبط آنها منتشر شده بود.

  انتهای پیام/ 

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  "نه قاطع" مردم بحرین به رژیم آل‌خلیفه و نظامیان اشغالگر سعودی

  خبرگزاری فارس: تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز مردم بحرین علیه رژیم آل‌خلیفه همچنان در سراسر این کشور ادامه دارد و این هفته با "نه قاطع" بحرینی‌ها به نظامیان اشغالگر رژیم سعودی ادامه یافت.

  خبرگزاری فارس: "نه قاطع" مردم بحرین به رژیم آل‌خلیفه و نظامیان اشغالگر سعودی

  به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرآة البحرین، تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز مردمی بحرینی‌ها علیه رژیم آل‌خلیفه همچنان در سراسر این کشور ادامه دارد و این هفته با " نه بزرگ " بحرینی‌ها به نظامیان اشغالگر رژیم سعودی ادامه یافت.

  تظاهرات‌کنندگان بحرینی روز گذشته نیز با برگزاری تظاهراتی ضمن تاکید بر تحقق مطالبات سیاسی خود، سرکوبگری‌های رژیم آل‌خلیفه و ادامه اشغال کشور خود توسط نظامیان اشغالگر سعودی را محکوم کردند.

  معترضان بحرینی در شهر"مقابه" پس از سر دادن شعارهایی برای انجام اصلاحات و تحقق آزادی و دمکراسی با حمله نیروهای رژیم امنیتی و نظامی آل‌خلیفه مواجه شدند که از پشتیبانی و حمایت نیروهای نظامی اشغالگر سعودی برخوردار بودند.

  نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه در ترفندی جدید با خودروهای غیرنظامی به تعقیب مردم در داخل کوچه‌ها و خیابان‌ها پرداختند و به سمت آنان گازهای سمی و اشک‌آور شلیک کردند.

  در منطقه "البلاد القدیم" نیز تظاهراتی گسترده برای اعلام همبستگی با مجروحان و زندانیان بحرینی برگزار شد که این تظاهرات نیز با حملات نیروهای نظامی و امنیتی رژیم آل‌خلیفه به خشونت کشیده شد و منطقه را در گازهای سمی غرق ساختند.

  از سوی دیگر در منطقه "جد حفص"، نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان بحرینی از گازهای سمی و اشک‌آور در خیابان اصلی این منطقه استفاده کردند و به تعقیب جوانان انقلابی پرداختند.

  در منطقه "بار بار" تظاهرات‌کنندگان بحرینی سرنگونی رژیم آل‌خلیفه و محاکمه سران این رژیم و اخراج اشغالگران سعودی از این کشور و تحقق مطالبات سیاسی مردم را خواستار شدند.

  تظاهرات‌کنندگان بحرینی منطقه بار بار با سردادن شعارهایی بر التزام خود در پایبندی به انقلاب و پافشاری بر آن تاکید کردند.

  انتهای پیام/ 

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  میزان یارانه نقدی مرحله دوم لو رفت / احتمال واریز ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان برای هر نفر

  خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به طور تلویحی از میزان مبلغ یارانه‌ای که تیم اقتصادی دولت برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه در نظر گرفته پرده برداشت.

  خبرگزاری فارس: میزان یارانه نقدی مرحله دوم لو رفت / احتمال واریز ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان برای هر نفر

  به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از تابناک، احمدی نژاد در برنامه زنده تلویزیونی سفر به خیر شبکه سوم سیما  مقام فرهنگ بار ترافیک را از دستان فرمانده نیروی انتظامی دریافت کرد، در بخشی از سخنان خود در این برنامه و با اشاره به سفرهای نوروزی مردم گفت: «اگر اجازه می‌دادند، مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را اجرا می‌کردیم، 70 ـ 80 هزار تومان تو جیب مردم می‌گذاشتیم تا سفر بروند، اما نشد، سخت شد اجرای مرحله دوم».

  بنا بر این گزارش، گویا، تیم اقتصادی دولت برای اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها که بنا بود پیش از این اجرا شود و اکنون به تعویق افتاده است، به ازای هر نفر ماهانه مبلغ 70 تا 80 هزار تومان پرداخت کند. این در حالی است که رئیس جمهور، اشاره آشکاری به این مسأله نکرد و صرفا در قالب جمله مذکور به صورت تلویحی این مسأله را گفت.

  مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در حالی به تعویق افتاده است که در روز‌های گذشته، پیامک‌هایی برای شمار بسیاری از مردم برای انصراف از دریافت یارانه فرستاده شده بود که اعتراضاتی را در سطح جامعه برانگیخت.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  تازه‌ترین مطالعات اقتصادی نشان می‌دهد
  ادامه روند صعودی قیمت بنزین در آمریکا

  خبرگزاری فارس: تازه ترین تحقیقات و بررسی های اقتصادی نشان می دهد قیمت بنزین در بازار آمریکا همچنان روندی صعودی دارد .

  خبرگزاری فارس: ادامه روند صعودی قیمت بنزین در آمریکا

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال قیمت بنزین در بازار آمریکا در حالی به مرز 4 دلار در هر گالن نزدیک شده است که افزایش قیمت انرژی فشار زیادی را بر خانوارهای این کشور وارد کرده است و این مساله موجب کاهش محبوبیت باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شده است.

  بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی بر این باورند قیمت بنزین در آمریکا تا پایان بهار روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

  بر این اساس میانگین قیمت هر گالن بنزین در آمریکا طی هفته گذشته به بیش از 3.83 دلار رسیده است که این رقم نسبت به هفته قبل از آن بیش از 7 سنت رشد داشته است .

  این گزارش حاکی است قیمت بنزین در بازار آمریکا نسبت به ماه گذشته نیز بیش از 31 سنت رشد داشته است و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با رشد 28 سنتی روبرو شده است.

  قیمت هر گالن بنزین در آمریکا در جولای 2008 میلادی به رکورد کم سابقه 4.11 دلاری رسیده بود . کارشناسان انرژی معتقدند قیمت بنزین در آمریکا به زودی از مرز 4 دلار در هر گالن خواهد گذشت . گر چه کاهش رشد اقتصادی چین طی ماه‌های اخیر تا حدی موجب کاهش نگرانیها نسبت به رشد تقاضای نفت این کشور و تاثیر آن بر قیمت انرژی شده است ولی ادامه فشارهای غرب بر ایران و تحریمهای جدید آمریکا و اروپا موجب رشد 17 درصدی قیمت نفت برنت دریای شمال از ابتدای سال 2012 شده است.

  یک کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد: هر گونه حمله نظامی به ایران می تواند قیمت بنزین در آمریکا را به شدت افزایش دهد . سوزان مالونی تصریح کرد: حمله نظامی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران می تواند قیمت هر گالن بنزین در آمریکا را به بیش از 5 تا 6 دلار افزایش دهد.

  کارشناس ارشد موسسه بروکینگز تصریح کرد:گر چه آمریکا از ایران نفت وارد نمی کند ولی کاهش تولید و صادرات نفت ایران می تواند قیمت جهانی نفت را افزایش داده و این مساله موجب افزایش قیمت بنزین در آمریکا شود.

  مشاور پیشین وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: حمله نظامی به ایران تاثیر منفی زیادی بر ثبات بازار بین المللی انرژی خواهد داشت . حمله نظامی به ایران تاثیر فوری و شدیدی بر قیمت نفت خواهد داشت و نمی توان این تاثیرات کوتاه مدت در بازار انرژی را کنترل و مدیریت کرد.

  رئیس جمهور آمریکا اوباما هشدار داد، حتی اگر ما در هر وجب خاک آمریکا حفاری کنیم ، مشکل حل انرژی نخواهد شد.

  کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا از باراک اوباما انتقاد کرده اند که در مورد بهره برداری از ذخایر نفت وگاز داخلی به اندازه کافی کار نمی کنند.

  اوباما تاکید کرد: آمریکا حتی در صورت حداکثر تولید از تمام منابع بالقوه نفت خود ، باز هم به نفت خارجی وابسته خواهد بود. ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم گروگان رویداد های سوی دیگر جهان باقی بمانیم، آمریکا باید سرنوشت خودش را کنترل کند.

  رئیس جمهور آمریکا در ادامه هشدار داد: افزایش شدید تقاضا برای خودرو در کشورهایی مانند چین و هند ، ناآرامی و تنش های سیاسی در  خاورمیانه فقط قیمت جهانی نفت را بیش از پیش افزایش خواهد داد .

  وی گفت: آمریکا باید بر توسعه منابع انرژی تجدید پذیر مانند باد و نیروی خورشیدی تمرکز کند و به پرداخت یارانه های سنگین به شرکت های نفتی پایان دهد .

  انتهای پیام/م

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  از سوی مهمان‌پرست صورت گرفت
  استقبال ایران از همکاری با هند در روشن شدن ابعاد اقدام تروریستی در دهلی

  خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از اظهارات سخنگوی وزارت خارجه هند مبنی بر همکاری 2 کشور در روشن شدن ابعاد اقدام تروریستی در این کشور استقبال کرد.

  خبرگزاری فارس: استقبال ایران از همکاری با هند در روشن شدن ابعاد اقدام تروریستی در دهلی

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از اظهارات سخنگوی وزارت خارجه هند مبنی بر همکاری 2 کشور در روشن شدن ابعاد اقدام تروریستی در این کشور استقبال کرد.

  مهمان‌پرست تعهد جمهوری اسلامی ایران به مفاد کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک را مورد توجه قرار داد و بر عزم و اراده کشورمان در مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

  سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است و با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان با هدایت عوامل رژیم صهیونیستی، مبارزه با تروریسم را مسئولیت جهانی جامعه بین‌الملل دانست و همه کشورها را به ایفای این وظیفه خطیر فراخواند.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  امروز انجام شد
  بازگشایی محور مواصلاتی زاهدان - بم

  خبرگزاری فارس: معاون راهداری راه و ترابری سیستان و بلوچستان گفت: محور مواصلاتی زاهدان - بم که بر اثر طوفان و گرد و خاک مسدود شده بود، بازگشایی شد.

  خبرگزاری فارس: بازگشایی محور مواصلاتی زاهدان - بم

  ملک محمد راهواره امروز در حاشیه بازگشایی محور زاهدان - بم به خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: عصر روز گذشته با شدت یافتن طوفان گرد و خاک محور مواصلاتی زاهدان بم مسدود شد که با تلاش راهداران و دستگاه‌های امدادی تلاش برای بازگشایی محور آغاز شد.

  وی افزود: با تلاش راهداران و دستگاه‌های امدادی صبح امروز محور زاهدان - بم بازگشایی شد.

  معاون راهداری راه ‌و ترابری سیستان و بلوچستان بیان داشت: هم‌اکنون تمامی محورهای مواصلاتی استان بازگشایی و تردد در آن‌ها روان است.

  وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی هواشناسی طوفان همچنان در منطقه ادامه دارد از رانندگان خواست چراغ روشن و با احتیاط در محورها حرکت کنند.

  راهواره ادامه داد: مسافرانی که در پی مسدود شدن محور زاهدان بم گرفتار شده بودند به راهدارخانه‌ها و نمازخانه‌های بین راهی هدایت شدند.

  رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: اقلام امدادی و غذایی شامل نان، آب معدنی و بسته‌های غذایی در بین تعداد 81 خانوار در غالب 275 نفر که بر اثر شدت طوفان در محور زاهدان - بم گرفتار شده بودند توزیع شد. 

  انتهای پیام/ح20

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی بوشهر خبر داد
  فعالیت شبانه‌روزی سامانه 197 پلیس بوشهر در نوروز

  خبرگزاری فارس: رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: سامانه 197 در ایام نوروز به صورت شبانه روز آماده دریافت پیام‌های مردمی است و مسائل و مشکلات انتظامی مردم و مسافران به صورت ویژه از این طریق پیگیری می‌شود.

  خبرگزاری فارس: فعالیت شبانه‌روزی سامانه 197 پلیس بوشهر در نوروز

  ناصر کشاورز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با تبریک سال نو به مردم اظهار داشت: دفتر نظارت همگانی بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر در ایام نوروز فعال بوده و شهروندان و مسافران نوروزی در صورت داشتن مشکل می‌تواند به صورت حضوری به این دفتر مراجعه و موضوع خود را با کارشناسان این دفتر در میان بگذارد.

  رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه دفتر نظارت همگانی یک پل ارتباطی ویژه برای حل مشکلات مردم و رسیدگی به شکایات، انتقادات و نارضایتی آنها از عملکرد برخی از ماموران انتظامی است، گفت: تلفن گویای سامانه 197 در ایام نوروز به صورت شبانه روز آماده دریافت پیام‌های مردمی است و این سامانه مسائل و مشکلات انتظامی آنها را در اسرع وقت به مبادی مربوطه ارجاع و پیگیری می‌کند.

  وی ارائه انتقاد، پیشنهاد و نظر مردم در ارتباط با ماموریت‌های نیروی انتظامی از طریق سامانه 197 را به عنوان یکی از راه‌های ارتقای کیفیت کار و بهبود رفتار پلیس برشمرد و افزود: در حال حاضر شماره تلفن 197 به صورت متمرکز در مرکز استان پاسخگوی نیاز شهروندان استان است و در ایام نوروز نیز هر روز جلسه ارتباط مستقیم فرمانده انتظامی استان در ساحل دریا در مقر فرماندهی تشکیل می‌شود.

  کشاورز ابراز امیدواری کرد در سال جدید نیز با ارتباط و تعامل بیشتر بین مردم و پلیس خدمات بهتر و شایسته‌ای در شان مردم شریف بوشهر ارائه شود.

  انتهای پیام/غ20

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  مسئول ستاد تبلیغات امامزاده فضل بهبهان اعلام گرد
  برگزاری مراسم تحویل سال نو در امامزاده‌فضل بهبهان

  خبرگزاری فارس: مسئول ستاد تبلیغات امامزاده‌فضل (ع) بهبهان از برگزاری مراسم تحویل سال نو در صحن این امامزاده خبر داد.

  خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم تحویل سال نو در امامزاده‌فضل بهبهان

  ایمان پورشهباز امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: طبق روال سال‌های گذشته، در روز عید 91 نیز مراسم سال تحویل در کنار حرم امامزاده فضل (ع) برگزار می‌شود.

  وی افزود: مراسم تحویل سال 1391 از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح روز یک فروردین‌ماه 91 در صحن مطهر امامزاده فضل (ع) برگزار می‌شود.

  پورشهباز ادامه داد: مردم بهبهان به اینگونه مراسم به واسطه ارادت خاصی که به ائمه اطهار (ع) دارند، علاقه زیادی داشته و به دلیل احترام خاصی که به این امامزادگان دارند، آغاز سال جدید را در کنار ضریح این بزرگواران را یک تبرک دانسته و را آن را به فال نیک برای سال جدید خود می‌دانند.

  وی خاطرنشان کرد: مردم نیز همواره در اینگونه مراسمات، حضور خوبی داشته و استقبال آنها از این مراسم باعث می‌شود که هرسال مراسم تحویل سال نو پرشورتر و با برنامه‌های بیشتری اجرا شود.

  مسئول ستاد تبلیغات آستان امامزاده فضل (ع) بهبهان در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر حاضران در مراسم تحویل سال نو، عده زیادی از مردم شهرستان به دلیل عشق و علاقه‌ای که به امامزاده‌های بهبهان دارند، پس از تحویل سال و پیش از دید و بازدیدهای عیدانه، به زیارت این امامزادگان واجب‌التعظیم آمده و سال خود را با توسل به آنان آغاز می‌کنند.

  پور شهباز در پایان گفت: امیدواریم با توسل مردم به امامزاده‌های بزرگوار بهبهان، سال خوب و خوشی را داشته و عیدی خوبی از خداوند متعال دریافت کنند.

  انتهای پیام/غ20

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  اقدام تروریستی در سوریه /پل راه‌آهن دمشق-درعا منفجر شد

  خبرگزاری فارس: گروه‌های تروریستی که طی روزهای اخیر شکست‌های سنگینی را از ارتش سوریه متحمل شده‌اند در اقدامی پل راه‌آهن دمشق به درعا را منفجر کردند.

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، یک گروه مسلح تروریستی روز یکشنبه 13 نفر را در روستای "حسیبه" نزدیک القصیر در اطراف شهر حمص کشتند.

  همچنین یک گروه مسلح دیگر پل ریل راه‌آهن را که دمشق را به شهر درعا متصل می‌کند منفجر کردند.

  یک منبع به خبرنگار سانا گفت که این پل توسط 700 تا 1000 کیلوگرم مواد منفجره تخریب شده است.

  گروه‌های تروریستی از ماه‌ها پیش با حمایت برخی کشورهای غربی و عربی اقدام به فعالیت های خرابکارانه در برخی از شهرهای مرزی سوریه کرده‌اند.

  طی هفته‌های اخیر و با پاکسازی بسیاری از شهرها از گروه‌های تروریستی توسط نیروهای امنیتی سوریه، این گروه‌ها به انفجار در شهرها و تخریب زیرساخت‌های سوریه روی آورده‌اند.

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  دومین شهید بحرینی بر اثر استنشاق گازهای سمی ظرف 24 ساعت گذشته

  خبرگزاری فارس: در حالی‌که منابع خبری بحرینی صبح روز گذشته از شهادت یک شهروند بحرینی در اثر استنشاق گازهای سمی خبر داده بودند، از شهادت دومین شهروند بحرینی نیز بر اثر استنشاق این گازها خبر دادند.

  خبرگزاری فارس: دومین شهید بحرینی بر اثر استنشاق گازهای سمی ظرف 24 ساعت گذشته

  به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شیعه، در حالی‌که هنوز 24 ساعت از  شهادت "جعفر جاسم رضی" (41 ساله) ازساکنان منطقه "شهرکان" نگذشته بود، منابع خبری بحرین از شهادت "صبری محفوظ" جوان 27 ساله بحرینی از ساکنان منطقه "المقشع" خبر دادند.

  علت شهادت هر دو شهروند بحرینی حالت خفگی اعلام شده است، تا به این ترتیب بحرین ظرف 24 ساعت گذشته 2 شهروند خود را به دلیل استنشاق گازهای سمی و اشک‌آور شلیک شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه از دست بدهد.

  خانواده محفوظ تاکید کردند که فرزند آنها پیش از این به واسطه نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه بازداشت و در زندان‌های این رژیم به شدت شکنجه شده بود و از ناحیه کمر هدف تیرهای پلاستیکی نیروهای آل‌خلیفه قرار گرفته بود.

  آنها در ادامه افزودند که شهید صبری همواره از ناحیه کمر احساس درد بسیار شدید داشت ولی دردهای خود را مخفی می‌کرد و بارها نیز دچار ناراحتی‌های تنفسی شدید شده بود که طی هفته‌های گذشته او را به بستری شدن در بیمارستان کرده بود.

  خانواده شهید صبری با اشاره به میزان بسیار بالای گازهای سمی و اشک‌آور استفاده شده علیه شهروندان بحرینی و مناطق مسکونی بحرین تاکید کردند: این موضوع موجب وخامت حال صبری شد که در نهایت شهادت وی را به دنبال داشت.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  توسط سفیر ایران در دوحه صورت گرفت
  تسلیم پیام کتبی رئیس مجلس ایران به همتای قطری خود

  خبرگزاری فارس: سفیر ایران در دوحه با رئیس مجلس شورای قطر دیدار و پیام کتبی رئیس مجلس شورای اسلامی را تسلیم وی کرد.

  خبرگزاری فارس: تسلیم پیام کتبی رئیس مجلس ایران به همتای قطری خود

  به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله سهرابی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه با "محمد بن مبارک الخلیفی" رئیس مجلس شورای قطر دیدار و پیام کتبی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران را تسلیم وی کرد.

  لاریجانی در این پیام ضمن برشمردن تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین و حمله به مردم بی دفاع غزه، از همه کشورهای عربی و اسلامی برای یکپارچگی، کمک و مشورت برای حل موضوع فلسطین و برخورد با رژیم صهیونیستی دعوت به عمل آورده است.

  در این دیدار همچنین پیرامون مسائل جهان اسلام، بهار عربی و مشکلات مردم در بحرین، سوریه و لیبی بحث و بررسی شد و سفیر جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت مشورت‌ها و رایزنی‌های دو کشور در همه سطوح تأکید کرد.

  محمد بن مبارک الخلیفی رئیس مجلس شورای قطر در این دیدار ضمن تشکر از ارسال پیام رئیس مجلس شوری اسلامی و همچنین تبریک به مناسبت برگزاری با شکوه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

  وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگ منطقه، دوست و برادر بوده است.

  رئیس مجلس قطر به رایزنی مقامات 2 کشور مخصوصاً بین امیر قطر شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و رئیس جمهور اسلامی ایران محمود احمدی نژاد و سایر مسئولین پارلمانی اشاره و بر تداوم رایزنی‌های مقامات 2 کشور در جهت حل مسائل مختلف جهان اسلام و کشورهای عربی بویژه موضوع سوریه تأکید کرد و از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی رسماً جهت سفر به قطر و دیدار با مسئولین و تداوم رایزنی دعوت به عمل آورد.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  فارس گزارش می‌دهد
  الیگودرز شهر لاله‌های واژگون آماده استقبال از مهمانان نوروزی است

  خبرگزاری فارس: الیگودرز شهر دشت‌های لاله‌های واژگون آماده استقبال از مهمانان نوروزی است.

  خبرگزاری فارس: الیگودرز شهر لاله‌های واژگون آماده استقبال از مهمانان نوروزی است

    به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، شهر الیگودرز در ناحیهٔ کوهستانی و با آب و هوایی سرد در شرق لرستان واقع شده است.

  دیرینگی شهر الیگودرز به بیش از ۷۰۰ سال پیش می‌رسد و گویش اغلب مردمان این شهر لری بختیاری است.

  الیگودرز در گذشته از چهار محلهٔ ورزندان، مجیان، ده تیرانی و ده محمدرضا تشکیل شده بود، هرچند که توسعه اخیر شهر این مرزبندی را نامحسوس کرده است.

  شهرستان الیگودرز با قدمتی 700 ساله دارای مکان‌ها و تفرجگاه‌های طبیعی و زیبایی است، که همه ساله مورد بازدید خیل عظیم گردشگران و دوستداران طبیعت قرار می‌گیرد.

  الیگودرز دارای مکان‌های تفریحی بسیاری از جمله دریاچه سد خان‌آباد، چشمه آسار و سراب شاه مکان در منطقه شول‌آباد، رود حوضیان، رودخانه ماهیچال، طبیعت اشتران‌کوه و قالی‌کوه، رودخانه مور زرین در بخش زلقی، غار تمندر، جنگل‌های بلوط و گردو و سرچشمه دورک، گایکان، دره دورک، دشت لاله‌های واژگون در روستای دالانی، دره‌دایی، دره حیدر، کیگوران و یک راه دسترسی به دریاچه گهر است.

  همچنین روستای چقاگرگ که از قدیمی‌ترین روستاهای بربرود است و تپه خلیل خان در آن قرار دارد.

  در شمال این شهر بقایای قلعه مندیش و در جنوب غربی و شرقی این شهر تپه‌ها تاریخی وجود دارد، همچنین در ضلع جنوبی شهر پارک جنگلی بنفشه روی تپه یال احداث شده است.

  یکی از مناطق زیبای گردشگری در شهرستان الیگودرز سد خان‌آباد، دریاچه پشت سد و محیط اطراف این مکان طبیعی است.

  سد خان‌آباد به دلیل تنوع زیبایی و نزدیک بودن آن به شهر الیگودرز همه ساله مورد بازدید گردشگران از مناطق مختلف ایران اسلامی قرار می‌گیرد.

  ایجاد مجتمع خدمات گردشگری توسط بخش خصوصی در کنار دریاچه زیبای سد خان‌آباد با امکانات اقامتی، پذیرایی، ورزشی و فضای سبز به زیبایی و دلپذیر بودن این منطقه افزوده است.

  فاصله سد خان‌آباد تا مرکز شهر الیگودرز حدود 10 کیلومتر است که گردشگران می‌توانند با صرف حداکثر زمان به این منطقه زیبا و دیدنی دسترسی یابند.

  موقعیت طبیعی الیگودرز در ناحیه کوهستانی زاگرس مرکزی قرار گرفته است و نزدیک به ۲،۱۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در امتداد شرق به غرب کشیده شده است.

  در ضلع شمالی و جنوبی شهر اراضی ناهموار با ارتفاعات و قله‌های متعدد پراکنده‌اند به همین دلیل نیز از آب و هوای نسبتاً سرد کوهپایه‌ای برخوردار است.

  مهم‌ترین ارتفاعات کوه سیاه، کوه سفید، کوه ریواس، کوه میال، مندیش، سیاتیر، امیر کوه، ارتفاعات باج‌گیران و به علاوه در اطراف شهر کوه‌های دیگری نیز پراکنده‌اند که مهم‌ترین آنها عبارتند از؛ چهل گز در شمال شرقی، علی بلاغی در شمال و کمربسته در شمال شرقی و همچنین از کوه‌های دورتر از شهر می‌توان به قالی کوه، اشترانکوه و تمندر اشاره کرد.

  صنایع‌دستی و سوغات صنایع‌دستی الیگودرز شامل هنرهای سرامیکی، قالی‌بافی، منبت‌کاری، سیم‌بافی، معرق‌کاری، گلیم‌بافی و جاجیم بافی می‌شود.

  این شهردارای منابع غنی معادن سنگ مرمر کبالت منیزیم گرانیت چینی کریستال سرامیک و روی است.

  عسل و کشکِ محلی از محصولات عمده این شهرستان است، که از این فرآورده‌ها به عنوان سوغات الیگودرز نیز یاد می‌شود.

  شهرستان الیگودرز با حدود 6 هزار کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی افزون بر 160 هزار نفر در شرقی‌ترین منطقه لرستان واقع شده است.

  انتهای پیام

 • نظرات() 
 • دوشنبه 29 اسفند 1390

  رئیس پلیس ترافیک شهری در گفت‌وگو با فارس:
  استقرار ویژه پلیس برای کمک به در راه‌ماندگان جاده‌های کشور

  خبرگزاری فارس: رئیس پلیس ترافیک شهری با اشاره به افزایش میزان باراش برف و باران در آخرین روزهای سال جاری گفت: پلیس با آمادگی صددرصدی برای کمک به در راه مانده‌ها در جاده‌ها و شهرهای کشور مستقر است.

  خبرگزاری فارس: استقرار ویژه پلیس برای کمک به در راه‌ماندگان جاده‌های کشور

  سرهنگ محسن مهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس بیان داشت: خوشبختانه با همکاری و هماهنگی کامل، تمامی سازمان‌ها و واحدهای عملیاتی به کمک افراد در راه مانده آمدند.

  وی با بیان اینکه هیچ فردی به دلیل برف و کولاک بدون سرپناه نماند گفت: در داخل شهرها همچنان مساجد و اماکن ورزشی در آمادگی کامل قرار دارند تا مسافری با سرگردانی مواجه نشود.

  رئیس پلیس ترافیک شهری اذعان داشت: با وجود اینکه در روزهای آخر سال شاهد افزایش میزان بارش برف و باران در نیمه شمالی کشور بودیم اما خوشبختانه تلفاتی در این زمینه به وجود نیامد و مردم در کمال سلامت به سفر خود ادامه دادند.

  وی گفت: پلیس با آمادگی صددرصدی برای کمک به در راه مانده‌ها در جاده‌ها و شهرهای کشور مستقر است و این طرح را با تمام توان تا پایان سفرهای نوروزی ادامه خواهد داد.

  انتهای پیام/

   

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :10
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic