افزایش همکاری‌های دفاعی ترکیه با امارات عربی متحده و عمان

خبرگزاری فارس: ترکیه در تلاش برای افزایش همکاری‌های دفاعی خود با کشورهای اسلامی اعلام کرد که به عمان و امارات عربی متحده تسلیحات نظامی صادر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: افزایش همکاری‌های دفاعی ترکیه با امارات عربی متحده و عمان

 به گزارش فارس به نقل از الجزیره، دولت ترکیه اعلام کرد، در تلاش برای افزایش همکاری‌های دفاعی خود با کشورهای اسلامی به عمان و امارات عربی متحده تسلیحات نظامی صادر خواهد کرد.

آنکارا در ادامه افزود: این کشور قصد دارد در بخش نظامی، قایق‌های توپ‌دار، انواع موشک، مهمات و وسایل نقلیه زره‌پوش به عمان صادر می‌کند و سرمایه‌گذاری‌های مشترکی در بخش نظامی با امارات عربی متحده انجام می‌دهد.

همچنین هفته گذشته یک هیئت از مقامات ارشد نظامی ترکیه ضمن سفر به دو کشور عمان و امارات عربی متحده درباره همکاری‌های نظامی و دفاعی دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آنکارا مدعی شده در جریان این دیدارها عمان خواستار خرید موشک‌های Roketsan، خودروهای زرهی FNSS و قایق‌های توپ‌دار به ارزش چند صد میلیون دلار از ترکیه شده است.

افزون بر آن امارات عربی متحده نیز خواستار سرمایه‌گذاری مشترک در ساخت خودروهای زرهی و زره‌پوش شده است.

این در حالی است که ترکیه در سال گذشته میلادی یک میلیارد دلار تجهیزات نظامی به کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، پاکستان، لبنان و ایتالیا صادر کرده است.

انتهای پیام/++