کویت در آستانه اعتصابی فراگیر و فلج کننده

خبرگزاری فارس: پس از اعتصاب گمرک کویت و کارکنان خطوط هوایی این کشور که از شنبه گذشته در این کشور آغاز و موجب لغو بسیاری از پروازهای کویت شده است، انتظار می‌رود این کشور با اعتصابی فراگیر و فلج کننده مواجه شود.

خبرگزاری فارس: کویت در آستانه اعتصابی فراگیر و فلج کننده

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، کارکنان خطوط هوایی کویت دولت این کشور را تهدید کردند، در صورتی که به خواسته‌های ایشان از جمله افزایش دستمزدها توجه نکند، اعتصاب خود را به اعتصابی فراگیر و فلج کننده تبدیل خواهد کرد تا خطوط کشتیرانی را نیز دربرگیرد.

کارکنان خطوط هوایی کویت در حالی دولت این کشور را به ادامه اعتصاب تهدید کرده‌اند که کارکنان گمرک کویت چندین روز است، در اعتصاب بسر می‌برند.

روز گذشته 19 پرواز بعد از ظهر فرودگاه کویت لغو شد و سندیکای کارکنان شرکت خطوط هوایی کویت تهدید کرد که اعتصاب خود را به اعتصابی گسترده تبدیل می‌کند که فعالیت دیگر شرکت‌ها را نیز متوقف کند، چراکه این شرکت خدمات زیربنایی دیگر شرکت‌های کویتی فراهم می‌کند.

رئیس سندیکای خطوط هوایی کویت تهدید کرده است، در صورتی‌که دولت کویت دستمزد کارکنان خطوط هوایی را افزایش ندهد، اعتصاب گسترده‌تر و پروازهای بیشتری لغو خواهد شد. این سندیکا خواستار افزایش 30 درصدی حقوق کارکنان خود شده است.

از سوی دیگر، اعتصاب کارکنان گمرک کویت که از چند روز پیش تاکنون آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به دلیل تاخیر در ورود کالاها به این کشور موجب بالا رفتن قیمت سبزیجات و میوه در این کشور شده است.

انتهای پیام/