کشف محموله‌های قاچاق آثار تاریخی و باستانی مصر به قطر

خبرگزاری فارس: یک روزنامه عربی به نقل از منابع آگاه و مسئول در گمرک مصر از قاچاق نسخه‌های خطی نادر و تاریخی این کشور به قطر خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف محموله‌های قاچاق آثار تاریخی و باستانی مصر به قطر

به گزارش فارس، روزنامه الوطن به نقل از منابع مسئول در گمرک مصر نوشت که در آخرین مراحل ارسال یکی از بسته‌های پستی در دفتر پست سفارشی در مرکز قاهره، کارکنان گمرک این دفتر به محتویات یکی از بسته‌ها مشکوک شده و آن را گشودند.

این منابع تاکید کردند: پس از گشودن این بسته‌ها مشخص شد، تعداد بسیار زیادی نسخه‌های خطی در آنها جاسازی شده که طبق قانون مصر تحت حمایت مرکز آثار تاریخی این کشور قرار دارند.

این منابع در ادامه توضیح دادند که با توجه به آدرس گیرنده مذکور بر روی محموله‌ها، کارکنان گمرک قاهره دریافتند این نسخه‌های خطی قرار است با پست سفارشی برای برخی شخصیت‌های قطری ارسال شود.

 

پس از انقلاب 25 ژانویه مصر اشیاء تاریخی برخی از موزه‌های این کشور از سوی افراد فرصت طلب و سودجو به غارت رفت و مسئولان بخش آثار تاریخی مصر تلاش دارند، این آثار را این به موزه‌ها بازگردانند.

پیشتر نیز اخباری مبنی بر انتقال برخی از این آثار تاریخی و باستانی به عربستان سعودی و کشف این محموله‌ها در حین ارسال به این کشور و ضبط آنها منتشر شده بود.

انتهای پیام/