دومین شهید بحرینی بر اثر استنشاق گازهای سمی ظرف 24 ساعت گذشته

خبرگزاری فارس: در حالی‌که منابع خبری بحرینی صبح روز گذشته از شهادت یک شهروند بحرینی در اثر استنشاق گازهای سمی خبر داده بودند، از شهادت دومین شهروند بحرینی نیز بر اثر استنشاق این گازها خبر دادند.

خبرگزاری فارس: دومین شهید بحرینی بر اثر استنشاق گازهای سمی ظرف 24 ساعت گذشته

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شیعه، در حالی‌که هنوز 24 ساعت از  شهادت "جعفر جاسم رضی" (41 ساله) ازساکنان منطقه "شهرکان" نگذشته بود، منابع خبری بحرین از شهادت "صبری محفوظ" جوان 27 ساله بحرینی از ساکنان منطقه "المقشع" خبر دادند.

علت شهادت هر دو شهروند بحرینی حالت خفگی اعلام شده است، تا به این ترتیب بحرین ظرف 24 ساعت گذشته 2 شهروند خود را به دلیل استنشاق گازهای سمی و اشک‌آور شلیک شده توسط نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه از دست بدهد.

خانواده محفوظ تاکید کردند که فرزند آنها پیش از این به واسطه نیروهای امنیتی و نظامی آل‌خلیفه بازداشت و در زندان‌های این رژیم به شدت شکنجه شده بود و از ناحیه کمر هدف تیرهای پلاستیکی نیروهای آل‌خلیفه قرار گرفته بود.

آنها در ادامه افزودند که شهید صبری همواره از ناحیه کمر احساس درد بسیار شدید داشت ولی دردهای خود را مخفی می‌کرد و بارها نیز دچار ناراحتی‌های تنفسی شدید شده بود که طی هفته‌های گذشته او را به بستری شدن در بیمارستان کرده بود.

خانواده شهید صبری با اشاره به میزان بسیار بالای گازهای سمی و اشک‌آور استفاده شده علیه شهروندان بحرینی و مناطق مسکونی بحرین تاکید کردند: این موضوع موجب وخامت حال صبری شد که در نهایت شهادت وی را به دنبال داشت.

انتهای پیام/