توسط سفیر ایران در دوحه صورت گرفت
تسلیم پیام کتبی رئیس مجلس ایران به همتای قطری خود

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در دوحه با رئیس مجلس شورای قطر دیدار و پیام کتبی رئیس مجلس شورای اسلامی را تسلیم وی کرد.

خبرگزاری فارس: تسلیم پیام کتبی رئیس مجلس ایران به همتای قطری خود

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله سهرابی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه با "محمد بن مبارک الخلیفی" رئیس مجلس شورای قطر دیدار و پیام کتبی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران را تسلیم وی کرد.

لاریجانی در این پیام ضمن برشمردن تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین و حمله به مردم بی دفاع غزه، از همه کشورهای عربی و اسلامی برای یکپارچگی، کمک و مشورت برای حل موضوع فلسطین و برخورد با رژیم صهیونیستی دعوت به عمل آورده است.

در این دیدار همچنین پیرامون مسائل جهان اسلام، بهار عربی و مشکلات مردم در بحرین، سوریه و لیبی بحث و بررسی شد و سفیر جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت مشورت‌ها و رایزنی‌های دو کشور در همه سطوح تأکید کرد.

محمد بن مبارک الخلیفی رئیس مجلس شورای قطر در این دیدار ضمن تشکر از ارسال پیام رئیس مجلس شوری اسلامی و همچنین تبریک به مناسبت برگزاری با شکوه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگ منطقه، دوست و برادر بوده است.

رئیس مجلس قطر به رایزنی مقامات 2 کشور مخصوصاً بین امیر قطر شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و رئیس جمهور اسلامی ایران محمود احمدی نژاد و سایر مسئولین پارلمانی اشاره و بر تداوم رایزنی‌های مقامات 2 کشور در جهت حل مسائل مختلف جهان اسلام و کشورهای عربی بویژه موضوع سوریه تأکید کرد و از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی رسماً جهت سفر به قطر و دیدار با مسئولین و تداوم رایزنی دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/