معاون فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:
نماز جمعه نماد ولایت و حکومت ولایی است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه مهم‌ترین نماد ولایت و برپایی حکوت ولایی در ایران اسلامی است.

خبرگزاری فارس: نماز جمعه نماد ولایت و حکومت ولایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، عصر امروز در گردهمایی منطقه‌ای مجریان و مسئولان واحد خواهران ستادهای نماز جمعه که در تالار تربیت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: قرآن مجید از پیروان واقعی امام امت با تعابیر مختلفی مانند حزب‌الله و حواریون یاد می‌کند.

معاون فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: امروز، امت حزب‌الله ایران اسلامی مهم‌ترین حواریون امامی هستند که در سال 57، پرچم مبارزه با کفر و فساد را بالا برد و خواهران و برادران مسلمان او، دعوتش را لبیک گفتند و نهضتی تاریخی را رقم زدند.

یعقوبی گفت: ائمه جمعه سراسر کشور نیز امروز با اقتدا به مقام معظم رهبری، راه امام راحل و جانشین او را ادامه می‌دهند، اما به تنهایی نمی‌توانند همه امور را پیش ببرند و ستادهای برگزاری نماز جمعه باید یاور امام جمعه در برپایی آیین باشکوه نماز جمعه باشند.

وی اضافه کرد: نماز جمعه از سویی نماد بارز ولایتمداری مردم و برپایی حکومت ولایی در ایران اسلامی است و از سوی دیگر مصداق بارز تقوا و نیکی است و تنها هدفش نیز گسترش فرهنگ صحیح تقوا و نیکی در بین افراد جامعه است.

معاون فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اهمیت بالای روزآمد شدن اطلاعات ائمه جمعه سراسر کشور تصریح کرد: امام جمعه و مجریان باید کار خود برای نماز جمعه را از ابتدای هفته آغاز کنند و تمام وقایع و تحولات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور را از ابتدای هفته رصد کنند و با اطلاعاتی جامع  و پویا نماز جمعه را برگزار کنند.

یعقوبی افزود: باید برای استقبال از نمازگزاران نیز برنامه‌های جامع و متنوعی تهیه شود تا میزان حضور آنها در صف‌های نماز جمعه هر روز بیشتر از گذشته شود.

وی با اشاره به لزوم کادرسازی در ستادهای برگزاری نماز جمعه اظهار داشت: افرادی که در این زمینه باتجربه هستند، باید کم‌کم اصول اساسی کار و تجارب خود را در اختیار جوانان قرار بدهند تا در آینده دچار مشکل و کمبود نشویم.

معاون فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: شهید بهشتی و بسیاری از بزرگان نظام تاکید کرده‌اند نباید میان نسل‌های انقلاب اسلامی گسست ایجاد شود و باید همواره به جوانان فرصت حضور داد و در کنار آن، نواقص کار را نیز با زبانی نرم به آنها گوشزد کرد. 

انتهای پیام/ر10