سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی:
غلظت هوای بجنورد به حالت نرمال رسید/ فوری

خبرگزاری فارس: خبرگزاری فارس: سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی با اشاره به اینکه غلظت هوای بجنورد ازروز گذشته تا ساعاتی قبل به مرز هشدار رسیده بود گفت:هم‌اکنون غلظت هوای بجنورد به حالت نرمال رسیده است.

خبرگزاری فارس: غلظت هوای بجنورد به حالت نرمال رسید/ فوری

محمد آروین دقایقی قبل در گفت‌وگو تلفنی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت:بر اساس گزارش‌های مرکز آلایندگی غلظت هوا در محیط زیست هم اکنون غلظت هوای بجنورد 141 میکروگرم بوده که نسبت به دیروز140 میکروگرم از غلظت هوای این شهر کاسته شده است.

وی افزود: طبق جدول غلظت هوا وجود ذرات معلق هوا بین 100 تا 200 عادی تلقی شده و بر همین اساس اکنون وضعیت هوای بجنورد نرمال است.

سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی پدیده ریزگردها و بادها موسمی در غلظت هوای بجنورد را هم برشمرد و گفت: افزایش تردد خودروهای سبک و سنگین در روز گذشته در شهر غلظت هوا در بجنورد را افزایش داد.

وی یاد آورشد: بر همین اساس طی اطلاعیه‌ای ازسالخوردگان و افراد دارای مشکل تنفسی خواسته شده بود تا  از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.

آروین همچنین با اشاره به اینکه موج جدید بارش برف و باران در این استان در راه است گفت: این سامانه بارشی از اوایل هفته آینده در خراسان شمالی فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی اکثر مناطق استان را فرا می‌گیرد، افزود: بر همین اساس طی روزهای شنبه و یکشنبه تشدید ناپایداری‌های هوا، بارش باران و برف و همچنین کاهش دمای هوا پیش‌بینی شده است.

وی بیان داشت: بر همین اساس دمای هوا در خراسان شمالی تا 6- درجه خواهد رسید که نسبت به روزهای گذشته تا 10 درجه دمای هوا کاهش خواهد یافت.

وی خواستار رعایت نکات ایمنی از سوی رانندگان وسائط نقلیه به هنگام تردد در محورهای کوهستانی این استان شد.

سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: در صورت ضرورت سفر هم‌وطنان وسائط نقلیه خود را برای تردد در محورهای خراسان شمالی به زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی مجهز کنند.

وی یادآورشد: هم‌وطنان در صورت عدم ضرورت از سفرهای غیر ضرور در این ایام پرهیز کنند.

خراسان شمالی از جمله استان‌های کوهستانی و برف گیر کشور به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ر20