از ابتدای سال جاری تاکنون
261 هزار قاچاقچی و عامل توزیع موادمخدر در کشور دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 261 هزار قاچاقچی و عامل توزیع موادمخدر در کشور دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 261 هزار قاچاقچی و عامل توزیع موادمخدر در کشور دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، سردار علی موئدی عصر امروز در جمع خبرنگاران در خرم آباد میزان کشفیات مواد مخدر ی سال جاری را 430 تن عنوان کرد و گفت: میزان کشفیات سال جاری نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد مواد مخدر کشف شده کشور در مناطق و استان های مرزی کشور بوده اظهار داشت: از این مقدار مواد مخدر کشف شده شامل 350 تن تریاک، 50 تن حشیش و مابقی موادمخدر صنعتی هروئین، شیشه، مرفین و ... بوده است.

سردار موئدی تقدیم سه هزار و 710 شهید پلیس در 33 سال گذشته از سوی نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر را گواهی بر عملکرد شاخص نظام در راستای مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و گفت: تاکنون 11 هزار و 500 نفر از پرسنل این نیرو در مبارزه با مواد مخدر در کشور مجروح شده و یا به افتخار جانبازی نائل شده‌اند.

وی یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با مواد مخدر تاوان سهل انگاری، اهمال و کم کاری بسیاری دیگری از کشورها را پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امسال 261 هزار قاچاقچی و عامل توزیع موادمخدر در کشور دستگیر شده، افزود: با دستگیری این افراد دو هزار و 50 باند و شبکه تهیه و توزیع مواد مخدر نیز منهدم شده است.

سردار موئدی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در رابطه با کنترل مرزها بسیار موفق عمل کرده به طوری که میزان کشفیات مواد مخدر در مناطق مرزی کشور نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: نیروی انتظامی امسال در جریان مبارزه با مواد مخدر 15 شهید و ده‌ها جانباز را تقدیم انقلاب کرده است.

انتهای پیام/ر20