امام جمعه همدان:
معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری جامعه را می‌سازند

خبرگزاری فارس: امام جمعه همدان گفت: معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری را در جامعه می‌سازند.

خبرگزاری فارس: معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری جامعه را می‌سازند

به گزارش خبر گزاری فارس از همدان آیت الله غیاث الدین طه محمدی پیش از ظهر امروز در نخستین جشنواره معلمان ماندگار دوره ابتدایی در همدان اظهار داشت: نگاه ما در جامعه همیشه به مرتبه‌های بالا است و همیشه مرتبه‌های پایین را نادیده می‌گیریم.

وی ادامه داد: از نظر علمی نیز باید به مرتبه‌های پایین بیشتر اهمیت دهیم چرا که ما می‌دانیم که فشار یک برج بزرگ را شالوده و پی یک ساختمان تحمل می‌کند پس باید بدانیم که تربیت نیز از پایه بسیار مهم است.

امام جمعه همدان اذعان کرد: در اسرائیل کودک را از دو سالگی از خانواده جدا می‌کنند و بچه را طوری تربیت می‌کنند که در بزرگسالی اگر جان او را نیز بگیرند از اعتقاداتش نمی‌گذرد و در میان اهل سنت نیز به همین گونه است.

وی تصریح کرد: در میان ما مسلمانان بچه‌ها را تا 10 سالگی آزاد می‌گذارند و وقتی که شخصیت کودک شکل می‌گیرد اقدام به تربیت او می‌کنند که بسیار دیر است.

محمدی ابراز داشت: در تعلیم و تربیت باید به قشری که پایه علمی و فکری را در جامعه می‌سازند اهمیت بدهیم.

وی بیان داشت: در سیستم آموزش و پرورش ما به معلمان ابتدایی و معلمانی که در مدارس معلولان و عقب ماندگان ذهنی فعالیت می کنند حقوق بسیار ناچیزی می دهند در صورتی که معلم تیزهوشان با این که زحمت بسیار کمی هم در آموزش می‌کشد اما حقوق خوبی دریافت می‌کند.

وی در پایان عنوان کرد: پایه‌ در هر امری بسیار مهم است چرا اگر اصولی ساخته نشود دچار نابودی و کاستی در جامعه می شویم پس لازم است که به معلمان ابتدایی بیش از بیش اهمیت دهیم و در راستای رفاه آنان اقدام کنیم.

انتهای پیام/خ۲۰