دبیر ستاد احیای امر به معروف سیستان و بلوچستان:
برگزاری برنامه‌های با محتوا امری ضروری است

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: در راستای نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر باید در سطح کشور و به ویژه در سیستان و بلوچستان برنامه‌های دارای محتوا و با هدف برگزار شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری برنامه‌های با محتوا امری ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حبیب لک‌زایی امروز در جلسه راهکارهای عملیاتی نهادینه سازی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در سطح استان سیستان و بلوچستان برنامه‌ها و فعالیت‌های زیادی در راستای نهادینه سازی فریضتین در طی چندسال اخیر برگزار شده است اما هنوز تا رسیدن به اهداف، راه زیادی را در پیش رو داریم اما این امر بدون همکاری مسئولان و مردم امکان پذیر نیست.

وی افزود: نهادینه‌سازی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش و همکاری دستگاه‌های مرتبط در سطح استان هستیم.

لکزایی ضمن تاکید بر این مطلب که ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان آمادگی همکاری با هر گروه و یا ارگان و دستگاهی که در جهت نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر  فعالیت کنند را دارد، بیان کرد: نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کاری همگانی است و همه باید در این راستا گام بردارند.

وی در ادامه به بیان گزارش فعالیت ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان پرداخت.

مدیر حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: آموزش امر به معروف و نهی از منکر را باید از خانواده آغاز کرد و بعد از آن آموزش را به مدارس و مساجد برد تا بتوانیم فریضتین را در سطح جامعه نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام رضا ایمانی خواه افزود: بعد از آموزش تغذیه فکری نقش مهمی را در نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه را دارا هستند.

وی ادامه داد: حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان آمادگی همکاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر را دارد.

در پایان این جلسه اعضا به بحث، تبادل نظر و اعلام گزارش کار پرداختند.

انتهای پیام/صا10