مصر از ورود یک نماینده اسلام‌ستیز هلندی به قاهره جلوگیری کرد

خبرگزاری فارس: دولت مصر از ورود یک نماینده اسلام ستیز در پارلمان هلند که توهین‌های مکرری به قرآن کریم، پیامبر اعظم مطرح کرده بود، به کشورش جلوگیری کرد.

خبرگزاری فارس: مصر از ورود یک نماینده اسلام‌ستیز هلندی به قاهره جلوگیری کرد

به گزارش خبرنگار فارس در قاهره، مقامات مصری اخیرا از دادن ویزا به "ریموند دی رون" یک عضو از اعضای احزاب افراطی ضد اسلام هلند خوددادری کرده و وی را به مصر راه ندادند.

در همین راستا "گرت فیلدز" رئیس حزب راستگرای آزاد هلند که از ورود یکی از اعضای حزب خود به مصر جلوگیری شده، در بهینه سازی سایت واکنش به این اقدام به شدت به رژیم جدید مصر تاخته و گفت: مصر از اینکه من مهاجرت بیش از 95 هزار مسیحی از مصر از مارس گذشته تاکنون را به عنوان پاکسازی نژادی معرفی کرده ام، از این سخن خوشش نیامده است. این در حالی است که مصر این نماینده افراطی پارلمان هلند را به علت توهین های مکرر حزب متبوعش به اسلام به قاهره راه نداده و این موضوعی است که فیلدز نمی خواهد آن را بپذیرد.

کمیته دائمی روابط خارجی در اتاق دوم پارلمان هلند اخیرا تصمیم گرفته بود تا هیئتی را به مصر اعزام کند تا از اوضاع این کشور بویژه در آستانه انتخابات پارلمانی آگاه شوند، اما با خودداری مقامات مصری از اعطای ویزا به یکی از اعضای این هیئت، این سفر لغو شد.

 فیلدز رئیس حزب اسلام‌ستیز آزاد چند سال پیش در مصاحبه اى گفته بود: «اگر مسلمانان مى خواهند در این کشور زندگى کنند باید نصف قرآن را دور بریزند». وی ادعا کرد که در قرآن "چیزهاى نفرت انگیزى" وجود دارد.
وى اسلام را دین خشونت، وپیامبر خدا صلّى الله علیه وآله را شخصى تندرو توصیف کرد که اگر در این زمان زنده وساکن هلند بود از این کشور رانده مى شد. این مواضع خشم مسلمانان را در تمامی جهان برانگیخت و اعتراضات شدیدی علیه اظهارات این مقام سیاسی هلند مطرح شد.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000494